Turystyka » Beskidzka 5 » Imprezy
Konkurs plastyczny oraz impreza w ramach Beskidzkiej 5
Już niebawem 10 czerwca mija termin nadsyłania zgłoszeń na  konkurs plastyczny " Beskidzka 5", organizowany w ramach akcji "Poznaj Beskidy".

Prace konkursowe mogą być wykonane dowolną techniką (szczegóły w regulaminie konkursu). Ocena prac będzie dokonywana w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Za zajęcie I miejsc w w/w kategoriach zwycięzcy otrzymają górskie plecaki turystyczne.
Za Zajęcie II miejsc w w/w kategoriach zwycięzcy otrzymają przewodniki turystyczne.
Za Zajęcie II miejsc w w/w kategoriach zwycięzcy otrzymają publikacje o Beskidzkiej 5.

Tematyka prac musi być ściśle związana z przyrodą, tradycjami, ludźmi, historią lub dziedzictwem kulturowym terenu Beskidzkiej 5 (Gmina Brenna, Gmina Istebna, Szczyrk, Wisła, Ustroń).

Ogłoszenie zwycięzców i rozesłanie nagród odbędzie się 13 czerwca 2011 roku.

Z kolei 25 czerwca (sobota) odbędzie się "Rajd samochodem przez Beskidzką 5" (regulamin w załączniku poniżej) zapraszamy wszystkich: rodziny z dziećmi oraz każdego, kto ma prawo jazdy i ochotę odbyć turystyczno-krajoznawczą przejażdżkę na uczestnictwo w tej imprezie.

Impreza rozpocznie się o godzinie 9.00 w Brennej Centrum na parkingu przy ulicy Wyzwolenia (naprzeciwko hali sportowej), a uczestnicy będą mieli do pokonania prawie 90 km po najciekawszych miejscach pozostałych gmin Beskidzkiej 5: Ustronia, Wisły, Istebnej, i Szczyrku. Meta znajdować się będzie w Szczyrku na parkingu przy ulicy Wypoczynkowej, a rozdanie nagród odbędzie się w Amfiteatrze „Skalite”.

Dużą atrakcją będą konkurencje sprawnościowe, rozgrywane w kilku punktach na trasie Rajdu – m.in. na Rynku w Ustroniu, na placu B. Hoffa w Wiśle czy też na boisku w Istebnej Zaolziu. Nie lada sprawdzianem dla zawodników będą także pytania z wiedzy o regionie i atrakcjach turystycznych  oraz zadania niespodzianki.

Organizatorami imprezy są gminy Beskidzkiej 5 oraz Automobilklub Cieszyński.
Szczegóły dotyczące Rajdu można znaleźć na stronach www.beskidzka5.pl (w zakładce Samochodem przez Beskidzką 5) lub www.ak-cieszynski.ox.pl.

Zapisów można dokonywać drogą elektroniczną: rajd@beskidzka5.pl.
Informacji o Rajdzie można zasięgnąć w biurze Automobilklubu Cieszyńskiego pod numerem tel. 33 852 02 39 (pn. 10.00-13.00 i cz. 15.00-17.00).

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie oraz  do kibicowania!

Ogolnopolski_konkurs_plastyczny_Beskidzka_5-REGULAMIN[2].pdf
regulamin_rajd_OST.pdf