Turystyka » Beskidzka 5 » Imprezy
Opolskie spotkanie z Beskidzką 5
 26 maja Beskidy gościły w Opolu. Wizyta była dwutorowa, gdyż tego samego dnia w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się „Spotkanie z Beskidzką 5” oraz w Centrum Handlowym Solaris otwarto wystawę zdjęć z Beskidami, a także stoisko z materiałami promującymi Beskidzką 5.

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy również na spotkanie w Etnograficznym Parku w Chorzowie w dniu 5 czerwca, gdzie Beskidzka 5 prezentować będzie całe swoje bogactwo kulturalne, nie zabraknie występów zespołów regionalnych, twórczości ludowej oraz pysznego tradycyjnego góralskiego jedzenia.

Podczas „Spotkania z Beskidzką 5” w Opolu zaproszeni goście wysłuchali prelekcji o miejscowościach Beskidzkiej 5, obejrzeli filmy i slajdy, które je promują. Rozdano również sporo materiałów informacyjnych o: Brennej, Istebnej, Szczyrku, Ustroniu i Wiśle. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy z wielką radością robili sobie zdjęcia w stroju góralskim. Po imprezie zaproszono organizatorów Spotkania do siedziby Opolskiego Radia Plus, gdzie nagrano audycję zawierającą informacje na temat dziedzictwa kulturowego, tradycji i atrakcji turystycznych z terenu Beskidzkiej 5. Dziennikarzom tak spodobał się ten region Beskidów, że obiecali przyjazd do Beskidzkiej 5, by na miejscu sporządzić materiał do obszernej audycji. Promocja Beskidzkiej 5 w Centrum Handlowym Solaris była sporym zaskoczeniem dla mieszkańców Opola. W pięknym nowoczesnym budynku rozstawiono długi szereg sztalug, na których eksponowano zdjęcia z Beskidów, Ogólnopolską Akcję „Poznaj Beskidy”, a także zdjęcia zapraszające do odwiedzenia Beskidzkiej 5. Kierownictwo Solarisa przygotowało specjalne miejsce, gdzie przewodnik beskidzki i przedstawiciel Ogólnopolskiej Akcji „Poznaj Beskidy” w stroju góralskim rozdawali materiały promujące Beskidzką 5 oraz prowadzili rozmowy z wieloma mieszkańcami Opola na temat turystyki beskidzkiej. Wystawa będzie eksponowana przez 2 tygodnie, dzięki czemu tysiące Opolan zapoznają się z walorami turystyki beskidzkiej, w tym z ofertą turystyczną Beskidzkiej 5. Kolejne „Spotkanie z Beskidzką 5” zaplanowane jest w miesiącu czerwcu w Krakowie.

zdj. Katarzyna Krause
Dodał: AL Dodano: 2011-06-01, godz. 08:52