Turystyka » Beskidzka 5 » Imprezy
Kolejne spotkanie z Beskidzką 5
W dniu 11 maja miało miejsce kolejne spotkanie z Beskidzką 5, tym razem w Katowicach w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek.

Pojawiło się tyle osób, że wchodzący jako ostatni musieli zabierać z korytarza krzesła.

W dniu 11 maja 2011 od godziny 9:30 do 12:00 korytarze CKK rozbrzmiewały góralską muzyką, a pojawiający się turyści rozmawiali z organizatorami o Beskidach. Dzięki takiej formie nagłośnienia można było zobaczyć grupki przypadkowych osób, które przybywszy na inne zajęcia wsłuchiwały się w prelekcję, siedząc lub stojąc w pobliżu głośników.

Tym razem „Spotkanie z Beskidzką 5” było skierowane głównie do organizatorów turystyki szkolnej. Nauczyciele z Katowickich szkół, organizujący wycieczki w Beskidy, przyprowadzili ze sobą uczniów i przez dwie godziny słuchali o urokach Beskidzkiej 5, a także poznali wiele szczegółów na temat przyrody, bazy noclegowej, zaplecza gastronomicznego, rekreacji, rozrywki oraz wielu atrakcji, jakie czekają na turystów w Beskidzkiej 5. Wyświetlono filmy prezentujące Wisłę, Brenną i Ustroń, a o Istebnej i Szczyrku przekazano wiele informacji wspierając je pokazem slajdów. Rozdano materiały informacyjne dostarczone przez poszczególne miejscowości, a także zaproponowano konkretne trasy i szlaki górskie.

W imprezie uczestniczyli przedstawiciele Koła Miłośników Beskidów Perć z założycielem Koła, Panem Tomaszem Maśnicą. Jako wieloletni nauczyciel organizujący turystykę szkolną, ratownik GOPR, a obecnie radny miasta Katowic, Pan Tomasz aktywnie uczestniczył w Spotkaniu i pomagał w rozdawaniu uczestnikom materiałów informacyjnych. Urozmaiceniem artystycznym Spotkania był występ członka KMB Perć, Mateusza Profusa, który grając na gitarze zaśpiewał kilka turystycznych piosenek o Beskidach. Występ bardzo się spodobał, a wykonawca otrzymał duże owacje.

Dzięki obecności mediów, informacje o Beskidzkiej 5 dotarły także między innymi do radiosłuchaczy, gdyż już tego samego dnia w radiowym wydaniu wiadomości o godz. 16:30 nadano obszerną relację z imprezy zawierającą wywiady z prelegentem i uczestnikami. Spotkanie oficjalnie zakończyło się o godz. 12:00, lecz jeszcze długo trwały rozmowy o urokach Beskidzkiej 5. W weekend miał miejsce swoisty ciąg dalszy, gdyż w dniach 14 i 15 maja do Beskidzkiej 5 przyjechał autokar z nauczycielami z Katowickich szkół. Spędzili oni dwa dni na zwiedzaniu, poznawaniu zabytków i atrakcji, jakie oferują miejscowości Beskidzkiej 5. Taki pobyt bardzo ułatwi późniejsze organizowanie wycieczek szkolny

Dodał: AL Dodano: 2011-05-19, godz. 08:19