http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2011
„Moje Beskidy” - trzecia edycja Rajdu Pojazdów Zabytkowych
Majówka Pojazdów Zabytkowych odbędzie się już w dniach 13-15  maja. Rajd zorganizowany zostanie jak to bywało w ubiegłych latach z wielkim sukcesem przez Cieszyńskie Stowarzyszenie Auto Weteranów. Miło jest nam poinformować, że w tym roku trasa tej Majówki o długości 117 km będzie przebiegać również przez Gminę Istebna.

W pierwszym etapie imprezy czyli w dniu 13 maja w piątek zabytkowe auta będą musiały pokonać Przełęcz Koniakowską i Salmopolską, po drodze zaliczając kolejne punkty na trasie znajdujące się przy naszych najciekawszych atrakcjach.

Najpierw „weterani” przejadą obok chaty w Jaworzynce przy której były kręcone sceny weselne ostatniego odcinka „Czterech Pancernych i Psa”, następnie trasa będzie biegła przez Trójstyk polsko-czesko-słowacki, kolejnym punktem zostanie wizyta w „Domu Trzech Narodów” na Jasnowicach. Zwiedzanie Istebnej swój początek będzie miał w Kurnej Chacie, gdzie odbędzie się pokaz instrumentów ludowych. Po czym zawodnicy udadzą się do Koniakowa do Muzeum koronki, by zakończyć etap biegnący przez Trójwieś na podziwianiu widoków z góry Ochodzita.

Kolejne dwa dni Majówki przeznaczono na poznawanie uroków Ustronia, Wisły i okolic, prezentacje pojazdów oraz całodzienny niedzielny pobyt w Ustroniu z atrakcjami.

Niebywałym atutem tego typu rajdu jest przede wszystkim doborowe towarzystwo miłośników pojazdów zabytkowych, poznawanie ciekawych i urokliwych miejsc, podziwianie pięknych widoków oraz ciekawy program turystyczny. Organizatorzy spodziewają się ponad 70 załóg z całego kraju jak i z Czech oraz Niemiec.

Dla każdego kto interesuje się motoryzacją będzie to niewątpliwie doskonała okazja do zapoznania się z tymi unikatowymi samochodami, porozmawiania z ich właścicielami, którzy na pewno z wielka pasją opowiedzą niejedną ciekawą historię związaną ze swoimi „perełkami” oraz zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Zapraszamy wszystkich serdecznie do oglądania tego niebywałego rajdu oraz "weteranów" wśród samochodów.
Prosimy również o zachowanie szczególnej ostrożności przy poruszaniu się w tym dniu na drogach, tam gdzie biegnie trasa rajdu oraz w miejscach, gdzie będą oni zatrzymywać się by zwiedzać poszczególne atrakcje turystyczne.

drukuj drukuj
« powrót
Dodał: AL Dodano: 2011-05-10, godz. 10:56