Turystyka » Beskidzka 5 » Imprezy
Beskidzka 5 jedzie do Trójmiasta!

Zgodnie z tradycją góralskiej gościnności, "jademy godnie popytać w nase góry Kaszubów". Od lat wiadomo, że górali przyciąga morze a Pomorzan góry, postanowiliśmy więc zapoznać mieszkańców Trójmiasta z naszym folklorem oraz polecić im piękne Beskidzkie szlaki. Jest to możliwe dzięki pomocy Prezydenta Miasta Gdyni, Pana Wojciecha Szczurka, który na zorganizowanie takiego spotkania zaproponował nam jedno z najbardziej prestiżowych miejsc w Trójmieście, jakim jest największa sala widowiskowa Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.

Impreza odbędzie się w dniu 08 kwietnia 2011 r., a zainteresowanie nią jest tak duże, że już obecnie wszystkie miejsca są zarezerwowane. W Trójmieście zaprezentujemy slajdy, filmy oraz prelekcję na temat Beskidzkiej 5, która z racji swego urozmaicenia jest swoistym kompendium tego, co w Beskidach najciekawsze i warte polecenia.
Będzie też mocny akcent folkloru góralskiego, gdyż zabieramy ze sobą przedstawiciela góralskich tradycji, który zagra na heligonce i jako Harnaś brygady zbójnickiej opowie o zwyczajach beskidzkich zbójników.

Impreza w Gdyni jest początkiem cyklu „Spotkań z Beskidami - Spotkania z Beskidzką 5", w ramach którego w 10 dużych miastach Polski do końca 2011 roku będziemy promować Brenną, Istebną, Szczyrk, Ustroń i Wisłę.

"Spotkania z Beskidami – Spotkania z Beskidzką 5" organizowane są przez Agencję Turystyki Beskidzkiej Beskidtrek i zostały objęte patronatem medialnym: Beskidzkiego Serwisu Internetowego E-Beskidy.com
Dodał: AL Dodano: 2011-04-06, godz. 08:47