Turystyka » Punkt Informacji Turystycznej » Targi Turystyczne » Targi turystyczne 2011
GLOB 2011 już za nami
 W ostatni weekend od 25-27 marca miały miejsce XVII Międzynarodowe Targi Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Żeglarskiego i Sportowego GLOB 2011 w Katowicach.

Gmina Istebna wystawiała się na wspólnej ladzie razem z Beskidzką 5, na stoisku Śląskiej Organizacji Turystycznej. Bardzo duże zainteresowanie targami przekroczyła nasze wszelkie oczekiwania, gdyż nie spodziewaliśmy się aż tak dużej frekwencji.

Materiały rozchodziły się w bardzo szybkim tempie, zwiedzający pytali o ogólną ofertę turystyczną w naszych miejscowościach beskidzkich. Szczególną uwagę zwracały także oferty pakietów świątecznych, czy weekendowych w obiektach noclegowych na naszym terenie. Stoisko ŚOT-u jak zawsze uatrakcyjniał piękny śpiew solistów Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Chociaż Ślązacy znają już w mniejszym lub większym stopniu naszą Gminę, to wciąż chcieli poszerzać swoją wiedzę o nowe propozycje spędzenia u nas wolnego czasu. Turyści cały czas poszukują jakiś nowości, które zachęciłyby ich do przyjazdu w nasze strony.

Wszelkiego typu dodatkowe atrakcje, które gestorzy zapewniają lub mają w planach wprowadzić poszerzają całą ofertę turystyczną naszej Gminy, a tym samym zwiększają ruch turystyczny.

Krajem partnerskim tegorocznych targów była Indonezja, tak więc nie zabrakło powiewu egzotyki w postaci warsztatów Gamelanu, SILATU - czyli indonezyjskich sztuk walki, tańców balijskich, jawajskiego teatru cieni oraz innych egzotycznych atrakcji.

W kwietniu czekają nas kolejne targi tym razem w Gdańsku w dniach 15-17 i już teraz zachęcamy wszystkich gestorów by dostarczyli nam swoje materiały reklamowe, gadżety promocyjne oraz inne oferty swoich usług.
Dodał: AL Dodano: 2011-03-28, godz. 09:45