Turystyka » Beskidzka 5 » Informacje
Szlakiem przez Beskidzką 5
3 marca w Wiśle odbyło się spotkanie wójtów i burmistrzów gmin Beskidzkiej 5 , pracujących nad wspólną promocją Wisły, Istebnej, Brennej, Ustronia i Szczyrku.
Podczas spotkania podjęto temat stworzenia nowego produktu turystycznego, jakim byłby górski szlak turystyczny Beskidzkiej 5, który spiąłby klamrą wszystkie miejscowości zrzeszone w B5. - Taki szlak promowałby wszystkie miejscowości Beskidzkiej 5 i byłby niewątpliwą atrakcją naszego regionu - mówi Ewa Zarychta z Referatu Promocji Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle.
Poza tematem szlaku na spotkaniu firma Beskid-trek zaproponowała organizację cyklu spotkań promujących gminy Beskidzkiej 5 w dziesięciu największych miastach Polski. Cykl ten ruszy na początku kwietnia w Gdyni a będą to spotkania ze środowiskami turystycznymi, szkołami i organizacjami turystycznymi, które będą mogły promować nasze miesjcowości w swoich miastach. Z kolei 5 czerwca, Beskidzka 5 po raz drugi będzie się promować na imprezie w Górnośląskim Parku Etnograficznym, natomiast 25 czerwca wraz z Automobilklubem Cieszyńskim Beskidzka 5 zorganizuje po raz drugi imprezę "Samochodem przez Beskidzką 5".
Na spotkaniu przedstawiono również harmonogram konkursów, w których Beskidzka 5 zamierza aplikować o dofinansowanie swojej promocyjnej działalności ze środków zewnętrzynych. Janusz Targosz, prezes firmy "Jantor", zaproponował wprowadzenie czegoś na wzór karty lojalnościowej na terenie Beskidzkiej 5. W zamierzeniu taka karta byłaby wydawana celem zbierania punktów za usługi turystyczne, które można byłoby wymieniać na zniżki. Na spotkaniu podsumowano także prace grupy roboczej zajmującej się promocją Beskidzkiej 5.
Dodał: jk Dodano: 2011-03-15, godz. 13:02