Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2011
Kolejne odwiedziny Prezydenta RP w Istebnej
Data 5 marca 2011 roku okazała się szczególną w historii organizowanych przez Galerię Kukuczka wernisaży i imprez artystycznych. Właśnie w tym dniu swoją obecnością Galerię zaszczycił Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką Anną, synem i bliskimi współpracownikami.

Parę prezydencką przywitali Wójt Gminy Danuta Rabin oraz właściciele Galerii Bożena i Jan Kukuczka z Koniakowa. Na ten dzień Galeria przygotowała imprezę dedykowaną wszystkim Paniom. Był to wernisaż koronki Beaty Legierskiej – najwyżej ocenianej koronczarki Beskidzkiej Trójwsi, wspaniały koncert zespołu Wołosi & Lasoniowie działającego przy Galerii oraz poczęstunek dla zebranych. Praktycznie nie ma dzisiaj w świecie dziedziny w której kobiety nie odgrywałyby ważnej roli. Stąd też i ta impreza była wyrazem głębokiego szacunku, ukłonu, podziękowania za trud, zaangażowanie, precyzję i zdyscyplinowanie wkładane dla realizacji różnych przedsięwzięć i celów.

Po twarzach zebranych widać było jak wspaniałą atmosferę i wrażenie stworzył ten wieczór, złożyło się na to wiele czynników: zwłaszcza wizyta szczególnych osobistości i bogata część artystyczna. Za każdym razem tak i teraz chciałoby się, żeby ta chwila trwał dłużej. Po zakończeniu części oficjalnej w swoim krótkim wystąpieniu pan Prezydent podziękował za zaproszenie, podkreślił silną rolę integracji społeczeństw mocno wewnętrznie zróżnicowanych jakimi są społeczeństwa pogranicza. Właśnie na tych terenach stykają się różne kultury, narody, języki, religie. Miejsca te zyskują szczególne znaczenie i wartość dzięki ludziom, którzy dbają o to by to piękno wydobywać. Prezydent wyraził swój zachwyt i pełną aprobatę dla pomysłu założenia Galerii Sztuki w miejscu symbolicznym i wymownym, które teraz ma łączyć, edukować i zachwycać wszystkich w nim przebywających. Wartość artystyczną tego miejsca stanowią splatające się tutaj różne dziedziny sztuki. Klimat wnętrza, kolekcja dzieł, rozchodząca się wspaniała muzyka to wszystko przekłada się na zwielokrotniony efekt odbioru tworząc miejsce doskonałe dla realizowanie się kultury najwyższego poziomu.

Joanna Kohut

Dodał: AL Dodano: 2011-03-09, godz. 08:41