Turystyka » Punkt Informacji Turystycznej » Targi Turystyczne » Targi turystyczne 2011
Targi ''Na Styku Kultur'' Łódź 2011
Jak co roku targi w Łodzi przyciągnęły liczną rzesze turystów oraz samych wystawców. Targi odbyły się w dniach 25-27 luty 2011r. Zaproszenie do udziału w w tej imprezie przyjęło ponad 170 przedstawicieli branży turystycznej. Wśród nich znaleźli się wystawcy zagraniczni m.in. z Czech, Rosji, Niemiec, Ukrainy, Węgier.

Targom towarzyszył bogaty program skierowany zarówno do branży turystycznej jak i do odbiorców indywidualnych - szkolenia, warsztaty, prezentacje, spotkania z podróżnikami m.in. Jarosławem Fischbachem, który prowadził prelekcję na temat polskich korzeni oraz biografii ludzi szlakiem biegnącym przez Amerykę Południową, liczne konkursy i degustacje kuchni regionalnych.

Gmina Istebna wystawiała się na stoisku Śląskiej Organizacji Turystycznej, która wzbudzała jak zawsze duże zainteresowanie. Dodatkową atrakcją oprócz naszych ciekawych nowych wydawnictw był występ solistów Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, którzy swoim śpiewem przyciągali jak magnes w nasze strony.

Materiały rozchodziły się w szybkim tempie, szczególne zainteresowanie wzbudził nasz nowy folder promocyjny w formie przewodnika po gminie Istebna, z propozycjami wycieczek oraz obszernym opisem naszych atrakcji turystycznych. Większość odwiedzających znało nasze tereny ale wciąż byli zainteresowani przede wszystkim wyciągami w porze zimowej oraz trasami rowerowymi i spacerowymi w lecie. Spora grupa turystów szczególnie młodzieży z pobliskich szkół pierwszy raz miała okazję zapoznać się z naszymi terenami i trzeba przyznać, że już po pierwszym rzucie na przewodniczek można było zobaczyć w ich oczach błysk zainteresowania.

Targi w Łodzi można uznać za bardzo udane i mamy nadzieję, że następna impreza dla targowiczów w Katowicach w dniach 25-27 marca również zakończy się dla nas pomyślnie.

Dodał: AL Dodano: 2011-03-01, godz. 11:38