Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2011 » Narodowy Powszechny Spis Ludności i Mieszkań 2011
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań
Narodowy  Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011

Urząd Gminy w Istebnej informuje, że w dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 roku na terenie Rzeczypospolitej Polskiej zostanie przeprowadzony Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, wg stanu na dzień 31 marca 2011 roku.

Pracami spisowymi kieruje Prezes Głównego Urzędu Statystycznego przy pomocy Centralnego Biura Spisowego. Lokalne prace spisowe prowadzone są przez Wojewódzkie i Gminne Biura Spisowe. W dniach od 1 do 17 marca 2011 roku zostanie przeprowadzony obchód przedspisowy.

Podczas obchodu rachmistrze spisowi zaznajomią się z przydzielonym im obszarem oraz zweryfikują przygotowane przez statystykę i urzędy gmin wykazy adresów budynków. W dniach od 8 kwietnia do 30 czerwca 2011 roku rachmistrze spisowi będą przeprowadzać wywiady bezpośrednie przy wykorzystaniu przenośnych urządzeń elektronicznych. Rachmistrze spisowi są osobami przeszkolonymi z zakresu tematyki  NPSLiM jak również z obsługi urządzenia elektronicznego.

Podczas pracy posługiwać się będą identyfikatorem zawierającym zdjęcie, imię, nazwisko oraz pieczęć Urzędu Statystycznego, a także pieczątką imienną i podpis dyrektora Urzędu Statystycznego, który wydał identyfikator. Rachmistrze spisowi mogą prowadzić spis tylko i wyłącznie za okazaniem identyfikatora oraz są poinformowani o odpowiedzialności za naruszenie tejemnicy statystycznej.

Tożsamość rachmistrzy spisowych i ich uprawnienia można potwierdzić w Gminnym Biurze Spisowym oraz w Wojewódzkim Biurze Spisowym, tam też można zgłaszać uwagi dotyczące ich pracy. Na terenie Gminy Istebna spis zostanie przeprowadzony przez 5 rachmistrzów w składzie:

1. Dawidowicz Sylwia
2. Juroszek Barbara