Kultura » Gminny Ośrodek Kultury » Wystawy » Archiwum wystaw
Wernisaż wystawy Mr Egoister - fotogaleria

Wystawa fotografii „Mr Egoister” Pawła Skraby z Jaworzynki

Czarna skóra, srebrne ćwieki i łańcuchy oraz ostry makijaż u mężczyzny rodem z londyńskiej dzielnicy Camden Town to rzadki widok w naszej gminie.   5 lutego 2011 w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Mr Egoister” Pawła Skraby z Jaworzynki.  Choć jego wizerunek wielu zaskoczył, to jeszcze bardziej zaskoczyła jego sztuka. Bardzo pozytywnie.

Zdjęcia Pawła to jego sposób na przedstawienie swoich zainteresowań, a ma ich wiele. Ciekawi go film, malarstwo, literatura, muzyka. Ma wiele odwagi i dystansu do swojej osoby. Bawiąc się swoim wizerunkiem kontestuje pewne postawy  i  poglądy w artystyczny sposób przedstawiając je na zdjęciach, które często są formą plakatu. Każda fotografia opatrzona jest cytatem lub złotą myślą, co wskazuje na jego ogromną wrażliwość. Paweł pisze także wiersze i felietony.  Zdziwił tym dodatkowo swoich nauczycieli ze szkoły podstawowej i gimnazjum, obecnych na wernisażu.  Bardzo ucieszył ich fakt, iż ich edukacja nie poszła na marne.

Jego wizerunek jest dla wielu szokujący, Paweł należy do  subkultury gotyckiej, która jest postrzegana jako "mroczna" i dla osób z zewnątrz często niezrozumiała.  Ponadto, wielu ludzi błędnie utożsamia ją z satanizmem. W rzeczywistości goci mimo swej fascynacji mrokiem, nie mają nic wspólnego z kultem szatana. Młody artysta udowodnił, że wygląd zewnętrzny nie powinien być miarą człowieka.  Wszystkich zainteresowanych do obejrzenia ciekawych fotografii zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej. Wystawa będzie otwarta do 5 marca od pn – pt w godz. 8.00 – 16.00.

Lucyna Ligocka - Kohut

Dodał: LLK Dodano: 2011-02-03, godz. 23:13