Turystyka » Punkt Informacji Turystycznej » MEDIA o Nas » PREZYDENT WIE CO DOBRE
Internauci i prezydent docenili Istebną

Zagroń w Istebnej to najlepszy ośrodek narciarski w Beskidach - uznali użytkownicy Facebooka. Docenili szeroki stok, wygodną czteroosobową kanapę i wydzielenie miejsc dla narciarzy i snowboardzistów

Wybory najlepszego ośrodka narciarskiego zorganizował Śląski Urząd Marszałkowski na stronie regionu w serwisie Facebook. Wystarczyło w grudniu wejść na profil "Śląskie. Pozytywna energia", zgłosić propozycję jednej ze stacji narciarskich w województwie i opisać jego zalety.

Najwięcej zgłoszeń otrzymał Ośrodek Rekreacyjno-Szkoleniowy "Zagroń" w Istebnej. To stacja położona w sercu Beskidu Śląskiego. Internauci za największe zalety ośrodka uznali szeroki stok, wygodną czteroosobową kanapę, brak kolejek do wyciągu, wiele miejsc parkingowych oraz długi sezon narciarski. Spodobało im się także wydzielenie miejsc zarówno dla narciarzy, jak i snowboardzistów oraz duża restauracja.

- To dla nas nie tylko świetna promocja, lecz także duża nobilitacja. Jesteśmy przecież najmłodszym ośrodkiem w Beskidach - cieszy się Janusz Waszut z Zagronia.

Stacja działa dopiero od dwóch lat. Na zboczu Złotego Gronia w miejscu starego wyciągu zbudowano tam 800-metrową kolej linową, która wwozi narciarzy czteroosobowymi kanapami. W ciągu godziny może z niej skorzystać 2,4 tys. osób. Na narciarzy czeka tu szeroki, miejscami nawet do 100 m, łagodny stok, wymarzony dla całych rodzin. Po drugiej stronie kolejki jest też bardziej stroma trasa dla wymagających narciarzy. Na ukrytej wśród drzew polanie uruchomiono też snowpark dla snowboardzistów, a na najmłodszych czeka 300-metrowy wyciąg talerzykowy. U podnóża tras powstał też pensjonat z restauracją.

W ostatnich dniach uroki Zagronia docenił prezydent Bronisław Komorowski, który wypoczywał w Beskidach i jeździł tutaj na nartach. - Prezydent jeździł u nas przez pięć dni. Jakby mu się nie podobało, to pewnie by zmienił stację, bo przecież tyle jest wyciągów wokoło. Bardzo nas to cieszy - mówi Waszut.

Dodaje, że wybór internautów jest dla ośrodka mobilizacją do jeszcze większych starań o lepszą obsługę gości.

źródło: www.bielskobiala.gazeta.pl (mac)
fot. A.Grygiel