Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2010
Świetne wyniki szkolnych przełajowców!

Znakomicie zaprezentowali się reprezentanci naszej gminy na Zawodach w Biegach Przełajowych Szkół, które zostały rozegrane w pierwszej połowie października.

Na zawodach powiatowych, które odbyły się 6 października w Chybiu w kategorii szkół podstawowych reprezentowali nas zwycięzcy zawodów gminnych - dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Koniakowie Rastoce oraz chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzynce.
Dziewczęta zajęły w swojej kategorii szóste miejsce natomiast chłopcy okazali się najlepsi dzięki czemu jako reprezentanci powiatu awansowali do zawodów rejonowych.

Zawody rejonowe, w których - jako zwycięzcy kategorii szkół gimnazjalnych w zawodach powiatowych w Chybiu - wystartowały także nasze gimnazjalistki oraz gimnazjaliści z Gimnazjum im. Jana Pawła II przeprowadzone zostały 15 października w Łące k/Pszczyny.
Mimo trudnych warunków pogodowych swoją wyższość nad rówieśnikami z innych szkół rejonu wykazali nasi chłopcy zwyciężając zarówno w kategorii szkół podstawowych (SP1 Jaworzynka - opiekun Mariusz Juroszek) jak i gimnazjów (Gimnazjum im. Jana Pawła II - opiekunowie Aleksandra Kawulok i Henryk Gazurek) dzięki czemu wystąpią w zawodach wojewódzkich. Nasze gimnazjalistki zakończyły rywalizację na trzecim miejscu.

Młodym biegaczom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w Rudzie Ślaskiej już w najbliższy czwartek.

Składy osobowe naszych zwycięskich ekip podamy we wtorek.

Na podstawie relacji Mariusza Juroszka i Henryka Gazurka opracował J. Kohut
Dodał: jk Dodano: 2010-10-19, godz. 08:45