Kultura » Gminny Ośrodek Kultury » Folklor » Zespoły Regionalne » Regionalny Zespół ''Istebna'' z Istebnej
Z wizytą w Pakosławiu
Na zaproszenie wójta gminy Pakosław (wielkopolskie) przedstawiciele Urzędu Gminy oraz członkowie Zespołu Regionalnego Istebna udali się na otwarcie hali widowiskowo-sportowej w tejże gminie. Uroczyste otwarcie miało miejsce w Dniu Edukacji Narodowej 14 października 2010 roku.

Na miejsce dojechaliśmy juz dzień wcześniej. Po uroczystej kolacji zakwaterowani zostaliśmy w przepięknym odrestaurowanym pałacu z 1791 roku. Nazajutrz rano zwiedzaliśmy gminę Pakoslaw i tak zobaczyliśmy między innymi znaną w całym kraju stadninę koni w Golejówku oraz jezioro ze wspaniałym amfiteatrem i sceną na molo oraz obiektami do sportów letnich. Warto dodać, że sztuczna plaża i cały teren rekreacyjny powstał jako pomysł zagospodarowania zbiornika wodnego wykopanego jako jezioro retencyjne zatrzymujące wodę podczas powodzi.
Po zwiedzaniu udaliśmy się na otwarcie hali. Po przywitaniach, życzeniach i licznych występach zaprezentowaliśmy nasz rodzimy folklor. Występ podobał się szczególnie nauczycielom i uczniom, a tancerze i kapela dostali gromkie brawa.
Zostaliśmy niezwykle ciepło i miło przyjęci. Wójt gminy Pakosław wraz z delegacją obecny był na naszych dożynkach, które bardzo im się podobały i dlatego postanowil zaprosić górali do siebie.
Dodał: AL Dodano: 2010-10-18, godz. 22:49