Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2010
Sukcesy niepełnosprawnych sportowców!

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi sportowcy podczas rozegranej w Cieszynie Międzynarodowej Lekkoatletycznej Spartakiady Osób Niepełnosprawnych.

Oficjalnego otwarcia imprezy, w której wystartowali zawodnicy z Polski, Czech i Słowacji dokonał starosta cieszyński Czesław Gluza zaś tradycyjną armatę na otwarcie imprezy odpalił wicestarosta cieszyński Mieczysław Szczurek.

Pogoda wprawdzie nie dopisała bo padał deszcz, ale nie przeszkodziło to w rywalizacji sportowców wśród których z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy z naszego terenu.

Dwa złote medale w swojej kategorii zdobył Tomasz Juroszek z Istebnej. Tomek okazał się najlepszy w biegu na 100 metrów i pchnięciu kulą, a nagrodami były ... dwa żelazka do prasowania!

Trzy medale to z kolei dorobek Wiesława Cieciury z Istebnej Wilcze, który w swojej kategorii wygrał bieg na 100 m, zaś w pchnięciu kulą i skoku w dal zajął drugie miejsce.

Medal wywalczył także Marcin Łacek z Jaworzynki zajmując drugie miejsce w rzucie oszczepem.

Nasi medaliści bardzo mile wspominają udział w zawodach i możliwość kontaktu z kolegami z innych krajów.

Niepowtarzalny klimat i integracyjny charakter imprezy od lat jednoczą grupę zapaleńców, którzy pielęgnują ideę urzeczywistnioną w 1991 roku. Organizatorem Spartakiady było Stowarzyszenie Rehabilitacji, Kultury Fizycznej, Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie. Od czwartej edycji pracami wszystkich kolejnych komitetów organizacyjnych kieruje Krystyna Stefańska – Gnida.

Naszym multimedalistom Tomkowi i Wieśkowi oraz wszystkim uczestnikom imprezy gratulujemy!

Na podstawie informacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie oraz relacji Tomka Juroszka przygotował J. Kohut
Dodał: jk Dodano: 2010-09-22, godz. 08:11