http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2010
„Samisobie” na rzecz powodzian

Ostatnia powódź, jaka dotknęła Polskę, dla wielu osób okazała się katastrofą na niewyobrażalną wręcz skalę. Ludzie Ci, pozbawieni bardzo często dachu nad głową, potrzebują wymiernej pomocy materialnej, a nie tylko głośnych obietnic głoszonych w okresie kampanii wyborczej. Dlatego właśnie powstała inicjatywa SamiSobie, działająca w ramach Stowarzyszenia Partnerstwo i Rozwój.

Naszym głównym celem jest zebranie funduszy na budowę nowych domów dla powodzian. Nawiązaliśmy już współpracę z kilkoma biurami projektowymi, które zgodziły się nieodpłatnie przekazać nam potrzebne plany. Co najważniejsze, udało się również zaprosić do współpracy firmę Stollux, która zobowiązała się do postawienia dziesięciu drewnianych domów po kosztach. Pierwsze kroki zostały już więc zrobione – teraz pora na kolejne. By zachęcić darczyńców do udzielenia wsparcia finansowego dla naszej inicjatywy zorganizowaliśmy aukcję „Kolacja z Idolem”. Osoby, które zadeklarują wpłatę największej kwoty na budowę domów, zostanie zaproszonych na wspólną kolację z czterokrotnym mistrzem świata w skokach narciarskich Adamem Małyszem, Justyną Steczkowską, premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem. Pierwsza kolacja odbyła się 02 września w Bielsku – Białej a wśród jej uczestników byli bracia Łukasz i Paweł Golcowie, którzy byli idolami tej kolacji. Film z tej kolacji można znaleźć na You Tube (link do filmu znajduje się na stronie www.samisobie.pl w zakładce Film).  Trwają rozmowy z kolejnymi znanymi postaciami ze świata sportu, kultury i polityki. Z każdym niemal dniem nasz pomysł wspierany jest przez kolejne firmy       i organizacje. Również TV Silesia aktywnie włączyła się w rozpowszechnianie tego przedsięwzięcia, dzięki Pani Anecie Legierskiej z Informacji Turystycznej w Istebnej, za co jesteśmy Jej bardzo wdzięczni.

Nasza akcja jest ruchem oddolnym, nie nastawionym na zysk, ani inne korzyści. Jedynym celem naszej inicjatywy jest zaangażowanie ludzi dobrej woli i zbiórka funduszy na szczytny cel. Takiej akcji w naszym kraju jeszcze nie było. Wiele doświadczeń pokazuje jednak, że działania oddolne, polegające na uaktywnieniu społeczeństwa obywatelskiego są tymi najskuteczniejszymi. Największym problemem tych inicjatyw jest przebicie się z przekazem do większej grupy osób. Dlatego też chcielibyśmy Państwa prosić o przyłączenie się do naszego projektu, choćby poprzez zarejestrowanie się na stronie www.samisobie.pl, aby można było pokazać jak wiele jest osób, które w różnej formie udzielają wsparcia tej inicjatywie.

Czasu na budowę pozostaje coraz mniej, wierzymy jednak, że nasze przedsięwzięcie będzie się rozwijać coraz szybciej i jeszcze do wybudowanych wspólnie domów wprowadzą się nowi mieszkańcy. Nasz wspólny sukces zależy także od Państwa!

Więcej zdjęć - wkrótce...

drukuj drukuj
« powrót
Dodał: jk Dodano: 2010-09-06, godz. 10:17