http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2010
''Dobrze widzi się tylko sercem''

„Dobrze widzi się tylko sercem” – ten cytat z „Małego księcia” towarzyszył dzieciom oraz młodym animatorom – wolontariuszom podczas 4. już akcji wakacyjnej.
Grupa młodzieży z Trójwsi na czele z wolontariuszami VIDES przeprowadziła kolejny cykl warsztatów tematycznych dla dzieci z Koniakowa, Jaworzynki i Istebnej. Przez cały tydzień ( 14 – 20.08.2010) dzieci spotykały się na wspólnej zabawie, śpiewie, grach oraz upragnionych przez wszystkich warsztatach. Uczestnicy mieli do wyboru warsztaty: plastyczne, sportowe, krajoznawcze, muzyczne oraz teatralne, podczas których każde z nich miało możliwość rozwinięcia swych umiejętności, poszerzenia wiedzy, kształtowania postawy koleżeństwa oraz zdolności pracy w grupie rówieśniczej.
Każdego dnia animatorzy przygotowywali dla dzieci teatrzyk kukiełkowy, przedstawiający podróże Małego Księcia po różnych planetach. Dzieci poznawały barwne postacie z lektury, ich zachowania i podejście do życia, o którym później mogły podyskutować w małych grupach. Dzieci z łatwością potrafiły odnaleźć podobieństwo między bohaterem książki, a osobą spotykaną w ich życiu na co dzień.

Główną atrakcją okazała się być wycieczka do Parku Miniatur w Inwałdzie, gdzie dzieci mogły poznać najciekawsze budowle całego świata, poznać ich historię oraz skorzystać z wielu atrakcji fundowanych przez park.

Akcja ta cieszyła się wielkim zainteresowaniem ze strony dzieci, ale również rodziców, którym z serca dziękujemy za okazane nam zaufanie.

Wyrazy wdzięczności kierujemy również do:
 Pani Wójt, Danuty Rabin
, która wsparła naszą inicjatywę finansowo oraz dodawała otuchy dobrym słowem i pochwałami;
Dyrekcjom Szkół Podstawowych z Koniakowa i Jaworzynki oraz dyrekcji Gimnazjum w Istebnej, za udostępnienie szkół podczas prowadzenia akcji;
Wszystkim pracownikom tych szkół, za codzienne poświęcenie i trud
oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do przeprowadzenia kolejnej Akcji Wakacyjnej.
Warsztaty te będą kontynuowane podczas roku szkolnego. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu w każdej miejscowości. O datach i szczegółach dzieci dowiedzą się z plakatów rozwieszanych w szkołach tydzień przed warsztatami. Serdecznie zapraszamy !

Animatorzy i wolontariusze.

drukuj drukuj
« powrót
Dodał: jk Dodano: 2010-09-02, godz. 15:02