Gmina Istebna » Urząd Gminy » Projekty krajowe » Programy społeczeństwa informacyjnego » Gminne Centrum Informacji (CGI) » Gminne Centrum Informacji - Aktualności
Dobry czas dla przedsiębiorczości społecznej

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” zaprasza do udziału w projekcie „Czas przedsiębiorczości społecznej” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2009-2013 Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Projekt skierowany jest do kadry zarządzającej pomocą społeczną, pracowników instytucji samorządowych, organizacji pozarządowych, prywatnych przedsiębiorców, którzy podejmują lub zamierzają podejmować działania na rzecz aktywizacji środowisk marginalizowanych. Drugą grupę docelową stanowią osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, w szczególności bezrobotne, które po ukończeniu studiów nie podjęły aktywności na rynku pracy. Projekt będzie dla nich szansą na uzupełnienie, zmianę, podniesienie posiadanych umiejętności i kwalifikacji oraz znalezienie atrakcyjnego zatrudnienia, m. In. w podmiotach ekonomii społecznej.

Projekt zakłada rozwój przedsiębiorczości społecznej jako skutecznej formy reintegracji społeczno-zawodowej, a także wypracowanie mechanizmów promujących dialog oraz współpracę pomiędzy trzema sektorami: samorządowym, pozarządowym oraz prywatnym.

W ramach projektu zaplanowano wyjazdowe szkolenia integracyjne, warsztaty z zakresu przedsiębiorczości społecznej, szkolenia zawodowe, spotkania informacyjne w poszczególnych gminach powiatu cieszyńskiego, spotkania trójsektorowe, wizyty studyjne w modelowych przedsiębiorstwach społecznych w Polsce, Forum Ekonomii Społecznej – konferencja oraz targi, podczas których podmioty ekonomii społecznej z terenu powiatu cieszyńskiego oraz Śląska będą mogły zaprezentować swoje produktu oraz usługi.
Zapewniamy profesjonalną kadrę szkoleniową, pobyt w nowoczesnych centrach szkoleniowych, materiały szkoleniowe, poczęstunek.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 22 września o godz. 9.00 w Sali sesyjnej Urzędu Gminy w Istebnej.

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu pod nr tel. 33 851 41 03, 501 771 319, 501 771 619 lub na adres e-mail: fundacjabycrazem@wp.pl.
Dodał: jk Dodano: 2010-08-30, godz. 12:51