Gmina Istebna » Zdrowie i bezpieczeństwo

adres: ul. Dębowa 2, 43-370 Szczyrk
e-mail: beskidzka@gopr.pl
tel.(0-33) 82 96 900 / fax (0-33)  82 96 904

Drodzy Ratownicy, Nasze śląskie Beskidy to góry piękne, urzekają i przyciągają ludzi swoimi walorami krajobrazowymi, pięknymi widokami, ożliwością zdobywania ich szczytów, uprawiania sportów zimowych, wędrówek pieszych i rowerowych,ale niosą też ogromne zagrożenia, nierzadko turyści znajdują się w niebezpieczeństwie, ulegając nieszczęśliwym wypadkom. To właśnie Wy, ratownicy GOPR-u tą pomoc i ratunek im niesiecie, często ratujecie nie tylko zdrowie, ale i ich życie.Jesteście ludźmi wyjątkowymi, odważnymi i solidnymi, rozumiecie, że życie ludzkie jest zawsze najważniejsze. Jak wynika ze słów waszego przyrzeczenia, dobrowolnie przyjmujecie na siebie obowiązki i działanie mające na celu zapobieganie wypadkom i ratowanie ludzi znajdujących się w niebezpieczeństwie i zagrożeniu. Jesteście ochotnikami, którzy poświęcają swój czas i siły służbie człowiekowi potrzebującemu waszej pomocy. Utrzymywanie w stałej gotowości zastępów ratowniczych, środków technicznych i udzielanie pierwszej pomocy medycznej poszkodowanym wymaga od Was ciągłego szkolenia i doskonalenia Waszych sprawności. Nie szczędzicie więc sił i czasu na swoje doskonalenie i poszerzanie wiedzy i zdobywanie nowych umiejętności. Życzę Wam z okazji Dnia Ratownika Górskiego w Beskidach, by cele, jakie nakłada Status Waszego Stowarzyszenia, działającego od 1952 roku, były przez Was osiągane, by nigdy nie zabrakło w krajobrazie naszych gór ludzi z pod znaku niebieskiego krzyża, gotowych do niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują. Życzę Wam, byście ratując innych nie ponieśli szkody na własnym zdrowiu i byście zawsze szczęśliwie wracali z każdej akcji ratowniczej do swoich najbliższych. Jesteście synami, naszej beskidzkiej ziemi, której przynosicie chlubę, ratując turystów, którzy Waszej pomocy potrzebują i którzy zawdzięczają Wam swoje życie.

Jesteśmy z Was dumni! Szczęść Boże Waszej służbie ratowniczej.

Danuta Rabin
Wójt Gminy Istebna