Gmina Istebna » Szkolnictwo » Szkoły Podstawowe » Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaworzynce
Dzień Ziemi w SP1 w Jaworzynce

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaworzynce, podobnie jak w całej Polsce odbyły się pod hasłem „Różnorodność w nas, bioróżnorodność wokół nas”.

Uroczystość poprzedzona była pogadankami, lekcjami i zorganizowaniem wystawki prac wykonanych przez uczniów o tematyce nawiązującej do hasła. Dzieci wykonały plakaty, rysunki i formy przestrzenne ukazujące piękno i różnorodność otaczającego nas świata.

W dniu 11 maja 2010 roku odbył się apel podsumowujący wielodniowe przygotowania.
Janek i Asia przypomnieli, że na świecie ludzie różnią się kolorem skóry, oczu, włosów, rysami twarzy, sposobem bycia, ubierania się, odżywiania. Wyznają różne religie, mają swoje zwyczaje i tradycje kulturowe. Musimy pamiętać o tolerancji i poszanowaniu odmienności drugiego człowieka kierować się w życiu zasadą: „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe.”

Otaczający nas świat roślin i zwierząt jest również bardzo ciekawy i różnorodny. Na Ziemi żyje mnóstwo niesamowitych i fascynujących stworzeń. Zaprezentowali kilka przykładów takich organizmów m.in. głuszca, nartnika, dziobaka i rosiczkę. Swoją prezentację zakończyli zdaniem: „Bądź uważnym obserwatorem otaczającej Cię przyrody. Miej oczy i uszy szeroko otwarte.”
  Potem uczniowie z klasy 6b wystąpili w przedstawieniu pt.: „Bajka o Jasiu Śmiecialskim”. Poruszyli w nim problem zanieczyszczenia środowiska, segregacji odpadów i odpowiedzialności nas wszystkich za stan otaczającej nas przyrody.

Na zakończenie dzieci z klasy III zaśpiewały piosenkę o pięknie otaczającego nas środowiska przyrodniczego i konieczności pielęgnowania go, bo jest naszym wspólnym domem.

Po apelu wszyscy uczniowie udali się na wyznaczone trasy, aby pozbierać śmieci i obserwować wiosenną przyrodę Jaworzynki.
Organizatorzy dziękują Urzędowi Gminy w Istebnej za zorganizowanie wywozu śmieci.

Materiał przygotowała Monika Suszka

Dodał: jk Dodano: 2010-06-02, godz. 09:22