Turystyka » Punkt Informacji Turystycznej » Targi Turystyczne » Targi turystyczne 2010
XV Targi Turystyki i Wypoczynku Warszawa „LATO 2010”
XV Targi Turystyki i Wypoczynku „LATO 2010” pod patronatem Prezesa POT
W tym roku podczas targów „LATO” ofertę dla mieszkańców Warszawy prezentowało 353 wystawców z 13 krajów, między innymi z Francji, Chorwacji, Włoch, Dominikany, Norwegii, Danii, Niemiec, Litwy, Polski, Bułgarii, Senegalu, Białorusi i RPA. Powierzchnię ponad 10 tys. metrów kwadratowych przeznaczono na stoiska polskich regionów.
Jubileuszowe, piętnaste  targi „LATO 2010”, w dniach 24-25 kwietnia po raz drugi zorganizowane zostały w  warszawskim kompleksie Centrum Targowo-Kongresowego Międzynarodowych Targów  Polska przy ulicy Marsa.
Targi LATO to największy w Polsce kiermasz turystyczny skierowany do mieszkańców Warszawy i okolic. To niepowtarzalna okazja do znalezienia w jednym miejscu wszystkiego, co jest niezbędne do zaplanowania udanego urlopu czy wyjazdu weekendowego w najatrakcyjniejszych rejonach Polski i poza granicami naszego kraju. Oferta wystawców jest bardzo bogata, może zaspokoić najróżnorodniejsze wymagania odbiorców - zarówno amatorów piaszczystych plaż, zwolenników turystyki aktywnej oraz poszukiwaczy ciekawych przygód, jak i rodziny z dziećmi oraz młodzież. W jednym miejscu będzie można dowiedzieć się, które miasta warto zobaczyć, jakich zabytków nie można przeoczyć, jaki jest program planowanych jarmarków, festiwali i koncertów. Większość z prezentowanych ofert sprzedawanych jest w promocyjnych cenach, przygotowanych specjalnie na targi. Wśród wystawców znajdą się:
  • biura podróży oferujące wyjazdy na każdą kieszeń i niemal do każdego zakątka świata
  • organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży
  • hotele, pensjonaty, schroniska
  • ośrodki wczasowe i rekreacyjne
  • uzdrowiska, sanatoria i ośrodki spa
  • właściciele gospodarstw agroturystycznych
  • szkoły językowe
  • przewoźnicy (linie lotnicze, autokarowe, kolejowe i promowe)
  • regiony, gminy i powiaty oraz miasta
  • towarzystwa ubezpieczeniowe
Targom LATO towarzyszą także liczne atrakcje, jak: występy zespołów, pokazy tańców, degustacje specjałów regionalnych, a także konkursy z nagrodami. Gmina Isebna wystawiała sie tradycyjnie z pozostałymi gminami Beskidzkiej 5 na stoisku Śląskiej Organizacji Turystycznej. W Warszawie jesteśmy szzczególnie dobrze znani więc oferta i materiały cieszyły się naprawdę dużym powodzeniem. Ofery kolonijne, czasy w gospodarstwach agroturystycznych i oferta dla rowerzystów to podstawowe grupy docelowe, o które pytają zainteresowani. Wspaniała pogoda sprawiła, iż stoiska odwidzała spora grupa rodzin z dziećmi, dla których gmina ma znakomitą, a niedrogą w porównaniu do innych regionów ofertę.

Jak sama nazwa wskazuje targi warszawskie kończą letnią ofertę dla tych turystów, którzy szukaja ciekawego pomysłu na spędzenie wakacji. Jak zawsze mamy nadzieję, że po raz kolejny udało nam się zaprosić gosci w nasze piękne beskidzkie strony.
Następne targi odbędą się w Poznaniu i Warszawie na jesień br. i będą prezentować ofertę zimową.
Dodał: AL Dodano: 2010-04-29, godz. 13:18