Kultura » Aktualności kulturalne » Aktualności kulturalne 2010
Promocja tomiku poezji ''To co dotyka''

16 marca w siedzibie MZC w Cieszynie odbyła się promocja tomiku poezji pt: „To co dotyka”.

W almanachu tym znalazły się utwory 28 autorów - nie tylko twórców Śląska Cieszyńskiego, ale i poetów spoza regionu. W pierwszej części  zaprezentowano wiersze członków Klubu, a więc: Elżbiety Barańskiej, Marii Burek, Jana Chmiela, Teresy Chwastek, Marii Herzyk, Urszuli Stefanii Korzonek, Mariana Kosińskiego, Krystyny Kurzycy, Ruty Kornelii Lissowskiej, Andrzeja Tadeusza Macury, Stanisława Józefa Malinowskiego, Pawła Małysza, Anny Mazur, Marii Nowak, Jerzego Oszeldy, Bogusławy Magdaleny Pali, Gertrudy Pisarek, Beaty Sabath, Jolanty Skóry, Teresy Waszut, Anny Więzik, i Bogdany Zakolskiej.

W części drugiej przedstawiono wybrane utwory Gości  KL „Nadolzie” – uczestników spotkań autorskich w  2009 r.- Marii Słowik Brody, Ewy Łokuciejewskiej, Moniki Michałek, Leona Miękiny, Wacława Morawskiego  i  Cecylii Suszki.

Utwory czytali oprócz członków Klubu: Bogdany Zakolskiej i Jana Chmiela, Monika Michałek /polonistka z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej/ i Piotr Cieślar- student Beskidzkiej Wyższej Szkoły Umiejętności w Żywcu. Magdalena Matula Kisiała uświetniła spotkanie śpiewem przy akompaniamencie  Pawła Chmiela. Natomiast Bernard Tront- wieloletni sympatyk Klubu, grając na skrzypcach, dał koncert muzyki klasycznej.

Tomik wydano dzięki dotacji  Starostwa Powiatowego w Cieszynie i  Zarządu Głównego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej oraz dzięki wsparciu finansowemu Drukarni Małysz w Górkach Wielkich. Wszystkim osobom, które przyczyniły się do ukazania się tomiku pt: „To co dotyka” oraz uświetniły uroczystość związaną z jego promocją, gorąco dziękuję.

Materiał przygotowała Jolanta Skóra – prezes KL „Nadolzie”
Dodał: jk Dodano: 2010-03-26, godz. 14:40