Turystyka » Beskidzka 5 » Zielona Książka Beskidzkiej 5
Konferencja w Istebnej - Zielona Książka Beskidzkiej 5
W dniu 4 marca 2010 roku w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Istebnej odbyło się spotkanie promujące publikację Zielona Książka Beskidzkiej 5. Na spotkaniu zaprezentowano publikację „Osobliwości i atrakcje przyrodnicze Beskidzkiej 5. Zielona Księga Beskidzkiej 5” wydaneą przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych DELTA PARTNER. „Zielona Księga Beskidzkiej 5” ma na celu promocję bogactwa przyrodniczego mikroregionu turystycznego Beskidzka 5 (gminy: Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń i Wisła), promocję zasad zrównoważonego rozwoju i podniesienie świadomości dotyczącej znaczenia zasad zrównoważonego rozwoju turystyki dla zachowania dziedzictwa przyrodniczego naszego regionu.
W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście, radni, dyrektorzy i nauczyciele, przedstawiciele nadleśnictwa oraz młodzież gimnazjalna. Podczas prelekcji prowadzonej przez Zosię Parchańską-Puczek z Delta Partner dowiedzieli się na temat pomysłu powstania książki, pracy nad jej treścią i składem oraz zawartych w niej rozdziałów. Z kolei jeden z współautorów ksiązki pan Andrzej Klimek z Nadleśnictwa Wisła przedstawił bogactwo flory i fauny na terenie naszej gminy.
Serdecznie dziękujemy Panu Nadleśniczemu Witoldowi Szoździe za udostępnienie sali w Ośrodku.
Publikacja zawiera 9 rozdziałów, które przedstawiają m.in. środowisko przyrodnicze Beskidzkiej 5, opis flory i fauny, pamiątki przeszłości i nadzieje przyszłości oraz rozdział "Przybyłem zobaczyłem i ... czyli propozycje poznania atrakcji Beskidzkiej 5". Nakład książki jest ograniczony do 2 tysięcy. Książka jest jednak dostępna do wypożyczenia we wszystkich bibliotekach na terenie naszej gminy.
Po spotkaniu każdy z uczestników otrzymał omawianą publikację.
Dla szczególnie zainteresowanych informujemy iż dostępna jest także w wersji pdf na stronie www.beskidzka5.pl/zielona
   A juz dziś zapraszamy na uroczystą konferencję podsumowującą Zieloną Książkę Beskidzkiej 5, na dzień 19 marca 2010 roku o godz. 10:00 do hotelu Olympic w Ustroniu.
W przyszłym tygodniu na stronie www.beskidzka5.pl pojawią się kwestionariusze zgłoszeniowe.
Serdecznie Zapraszamy!!!
Dodał: AL Dodano: 2010-03-04, godz. 13:01