Turystyka » Punkt Informacji Turystycznej » Targi Turystyczne » Targi turystyczne 2010
Targowa gmina Istebna 2010
Pierwszy etap targów zimowo-wiosennych za nami.
Gmina Istebna wystawiała się wspólnie z gminami Beskidzkiej 5 i Euroregionu Śląsk Cieszyńsaki na stoisku Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Byliśmy obecni na targach we Wrocławiu w dniach 12-14 luty, w Sosnowcu na Infoturex od 19-21 luty oraz na targach "Na Styku Kultur" w Łodzi w ostatnim tygodniu lutego.

Każde z nich charakteryzowały się promocją turystyczną ale dodatkowo posiadały wyróżniające je stoiska tematyczne. I tak ponad 12 tysięcy odwiedzających pojawiło się przez weekend we wrocławskiej Hali Stulecia na drugiej edycji targów. Goście kupowali wycieczki, zbierali najciekawsze oferty, wygrywali nagrody i, oczywiście, korzystali z atrakcji Targów.  Bogate i różnorodne stoiska ponad 320 wystawców oferowały szereg usług, począwszy od odprężającego masażu ciała, przez doradztwo w wyborze wyprawy marzeń, aż po koncerty lokalnych zespołów, degustację regionalnych przysmaków i liczne konkursy.We Wrocławiu odbyło się także dwudniowe forum wiedzy, kompetencji i inspiracji WELLNESS & SPA.
 Międzynarodowe Targi Turystyki, Rekreacji i Wypoczynku w Sosnowcu oraz odbywające się równolegle, pierwsze Międzynarodowe Targi Łowieckie EXPOHunting odwiedziło blisko 8 i pół tysiąca osób. Targi INTOUREX miały bogatą ofertę dla zapracowanych, którzy nie planują wyjazdu, a szukają jedynie relaksu. Wielu wystawców zachęcało do uprawiania ulubionych sportów, wypoczynku w SPA&Wellness, rekreacji i odkrywania uroków najbliższej okolicy.
 Zdecydowanie dużym zainteresowaniem cieszyły się targi w Łodzi. Wśród mieszkańców tego miasta gmina Istebna jest doskonale znana. Niejedni wspominali niedawne narciarskie szusowanie w Istebnej, a jednocześnie już szukali ciekawej oferty na lato. Dodatkowo województwo śląskie, a więc nasze stoisko było partnerem targów, przez co w ciągu trzech dni odbywały sie koncerty Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", gotowanie śląskich klusek i rozbieranie Ślązaczki i Ślązoka. Takie dodatkowe atrakcje cieszyły się nie lada zainteresowaniem. Warto dodać, iż Śląska Organizacja Turystyczna zdobyła I miejsce za najlepsze stoisko targowe. To już kolejne tak duże wyróżnienie dla ŚOT-u. Na targach na Styku Kultur oferty turystyczne zaprezentowało 160 wystawców z Polski, Czech, Egiptu, Gruzji, Izraela, Litwy, Palestyny, Portugalii, Rosji, Tunezji, Słowenii, Sri Lanki, Ukrainy, Węgier oraz Wielkiej Brytanii.
 Mimo wszystko targi wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem, a my już szykujemy się z letnią ofertą na marzec i kwiecień, kiedy to odbedą się targi w Katowicach, Gdańsku i Warszawie.
Dodał: AL Dodano: 2010-03-01, godz. 13:45