Kultura » Dom Trzech Narodów
Szczególne odwiedziny

Materiał przygotowała Joanna Kohut

12 grudnia Gminę Istebna odwiedziła Pani Prezydentowa – Maria Kaczyńska. Celem wizyty Pani Prezydent była Galeria Kukuczka w Domu Trzech Narodów. Gości podjęła Pani Wójt Danuta Rabin i właściciel Galerii – Jan Kukuczka.

Maria Kaczyńska wykazała wielkie uznanie dla zgromadzonej kolekcji, żywo interesowała się  także życiem naszej Gminy.
Pierwsza Dama w skupieniu zwiedziła Galerię na Jasnowicach zachwycając  się zgromadzonymi dziełami sztuki. Wyraziła swój szacunek i uznanie dla podjętych prac mających na celu sportretowanie znakomitych postaci z naszego regionu. Poparła pomysł założenia Salonu Sztuki na Przejściu Granicznym – miejscu symbolicznym i wymownym, ale przede wszystkim realizację celu  Galerii Kukuczka, jakim jest udokumentowanie i zachowanie dla kolejnych pokoleń znakomitych twarzy Beskidzkiej Trójwsi.

Pani Prezydentowa dziękując za przyjęcie i serdeczności wyraziła przekonanie, że Dom Trzech Narodów stanie się miejscem łączącym narody wzajemnie się wspierające w trudnościach i problemach dnia codziennego. Podkreśliła, że tylko integracja, zrozumienie, wzajemny szacunek oraz świadomość wspólnego bytu i wzajemnej odpowiedzialności dają rękojmię dla podejmowanych  prac i wyzwań co wzmocni polsko – czesko – słowackie więzi.

W związku ze zbliżającymi się świętami Pani Prezydentowa złożyła wszystkim życzenia spokojnych, zdrowych, Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności, sukcesów i akceptacji i zrozumienia dla wszelkich podejmowanych działań na rzecz dobra wspólnego w nadchodzącym Nowym Roku.
Dodał: jk Dodano: 2009-12-17, godz. 14:54