Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2009
''Turniej Rodzin Zastępczych'' w Istebnej Zaolziu

Tekst i zdjęcia - strona internetowa Starostwa Powiatowego w Cieszynie

Na obiekcie sportowym w Istebnej Zaolziu odbył się "Turniej Rodzin Zastępczych". Okazją było ustanowienie  przez Sejm RP roku 2009 Rokiem Rodzicielstwa Zastępczego.

Idea rodzicielstwa zastępczego powstała po to, aby dzieci pozostawione bez opieki mogły ją znaleźć u ludzi dobrej woli, którzy pragną im pomóc otaczając troskliwą opieką, zapewniając prawdziwy dom i ciepło rodzinne. Podczas Turnieju organizatorzy przygotowali wiele atrakcji między innymi warsztaty plastyczne, zawody sportowe oraz tańce. Imprezę rozpoczął sygnał trombity góralskiej w wykonaniu Józefa Brody.  Publiczność podziwiała młodych artystów z rodzin zastępczych, którzy zachwycili śpiewem i grą na skrzypcach. Po zakończonych konkurencjach uczestnicy otrzymali upominki. Organizatorzy przygotowali także poczęstunek dla wszystkich oraz paczki ze słodyczami dla dzieci.

W zabawie wzięło udział 110 osób, w tym 59 dzieci i 51 opiekunów. Organizatorzy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Cieszynie, dziękują Wójtowi Gminy Istebna  Danucie Rabin oraz  Danucie Szmigielskiej – Kawulok Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Istebnej za okazaną pomoc i gościnność oraz nieodpłatne udostępnienie obiektu sportowego i pomieszczeń szkoły.

Należy wspomnieć, iż impreza w tak bogatej formie nie mogłaby się odbyć bez hojnego wsparcia sponsorów. Podziękowania należą się: Przedsiębiorstwu LAKMA sp. z o.o w Cieszynie, Zakładom Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kania S.A w Ustroniu, firmie Canea w Ogrodzonej, firmie Famex w Dzięgielowie, firmie Kraft Foods Polska sp. z o.o Oddział Olza w Cieszynie, firmie Brykiet-Pol w Goleszowie, firmie Brapta w Dębowcu, firmie Trumf Mauxion Chocolates w Skoczowie, Hurtowni Artykułów Spożywczych Łakoć w Skoczowie, Piekarni Bagietki w Cieszynie, firmie Schuller Eh Klar w Ustroniu, panu Andrzejowi Klimowskiemu z Łączki, Zakładowi Produkcyjno-Handlowo-Usługowemu Cargo w Goleszowie, firmie Beskid Plus w Cieszynie, Piekarni Zabrzescy w Cieszynie, piekarni Mirosława Grabowskiego w Skoczowie, firmie Mokate w Ustroniu, firmie Biuro Hit w Skoczowie, piekarni Inwex w Cieszynie.
Dodał: jk Dodano: 2009-10-09, godz. 20:46