Kultura » Dom Trzech Narodów
Otwarcie VI Beskidzkich Integracji Sztuki

Materiał przygotowała Joanna Kohut

19 września 2009 roku rozpoczną się VI Beskidzkie Integracje Sztuki.
Organizatorem tej wspaniałej i prestiżowej imprezy są Bożena i Jan Kukuczka, zaś komisarzem wybitny współczesny malarz polski Stanisław Mazuś. Otwarcie Beskidzkich Integracji Sztuki nastąpi w Galerii Kukuczka na Jasnowicach. Impreza rozpocznie się wernisażem wystawy po V Beskidzkich Integracji Sztuki dodatkowo urozmaici ją występ zespołu wokalno – muzycznego.

Swoją obecnością zaszczycą teren Trójwsi wybitni malarze tacy jak: Michał Baca, Piotr Bąk, Kiejstut Bereźnicki, Andrzej Czarnota, Ewa Jędryk- Czarnota, Jan Debis, Eugeniusz Delekta, Jan Dubiel, Bogusław Jagiełło, Piotr Jakubczak, Janusz Karbowniczek, Elżbieta Kuraj, Krystyna Kocybik, Monika Krzakiewicz, Dorota Komar – Zmyślony, Jarosław Kweclich, Stanisław Mazuś, Ryszard Patzer, Ireneusz Pruszyński, Stanisław Rodziński, Georgij Safronow, Dariusz Słota, Michał Smółka, Emilia Sobieraj, Andrzej Sobieraj, Teresa Sztwiertnia, Anna Szymanek, Stanisław Tabisz, Halina Tymusz, Ernest Zawada.

Plon V Beskidzkich Integracji Sztuki można będzie podziwiać w Galerii Kukuczka na Janowicach. Obrazy te to głownie pejzaże, obrazy w których zapis malarski wydaje się być sprawą najistotniejszą. Na uwagę zasługują obrazy ukazujące wyimaginowany świat, zachwycający swym pięknem.

Beskidzkie Integracje Sztuki mają swój szczególny wymiar, bo : „Przestrzeń tutejszego krajobrazu porusza zmysły wyobraźni”, „Istebna, Jaworzynka, Koniaków to rejon wyjątkowo bogaty w cuda natury”, „B.I.S. to czas na przystanek”, „To świat wysoko, blisko Boga, blisko nieba, ludzi trudu…”, „kontakt ze wspaniałymi artystami i beskidzką kulturą”, „wzmacnianie wiary w swoje wartości”, to także „ bezcenna inspiracja i prowokacja do podejmowania prób przetwarzania na płótnie”, „młodzież kontynuująca tradycję swych ojców i dziadów, autentycznie i szczerze”, „ spotkanie z mieszkańcami”, „rozmowy i muzyka związana z Beskidami”, „ciepłe przyjęcie mieszkańców tej przepięknej ziemi”, „dopadająca jaworzynkowa atmosfera”, „dużo do zrobienia”, „poszerzenie obszaru wolności twórczej i osobistej”, „sprzyjające dobre samopoczucie”. Takimi cytatami doznania  Beskidzkiego pleneru opisują obecni na nim artyści.

Serdecznie zapraszam do zwiedzenia wystawy.
Dodał: jk Dodano: 2009-09-08, godz. 21:10