http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2009
KELNERZY NA START
 Rozpoczęto przyjmować zapisy do udziału w Biegu Kelnerów, który odbędzie się 19 września br. w Wiśle.
 
Ponad 70 lat temu w 1939 roku w Wiśle odbyły się „I Zawody zręcznościowe Pracowników gastronomicznych” z całego kraju zjechało do miasta ponad 100 kelnerów. Biegli na dystansie 3 km z tacą z butelką oraz dwiema szklankami wypełnionymi wodą. Za każde wylane 3 dm3 wody były 2 punkty karne. Impreza cieszyła się ogromny zainteresowaniem i ściągnęła tłumy widzów na całej trasie biegu. Wybuch wojny uniemożliw kontynuację tej imprezy.

Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Wisły Imko Wisełka podjęło się organizacji imprezy. W sobotę odbędzie się bieg główny w centrum miasta na dystansie 2 km truchtem z tacą na której będą umieszczone naczynia, w tym szklanki napełnione wodą. Następnie wśród najlepszych kelnerów i kelnerek odbędą się zawody zręcznościowe.

Na zwycięzcę Biegu kelnerów czeka 1000 zł oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.  W ciągu całego dnia liczne konkursy, pokazy i atrakcję. Wśród widzów,  którzy przyjdą na imprezę oraz wypełnią specjalne kupony przygotowano atrakcyjne nagrody.

W biegu kelnerów mogą wziąć udział kobiety i mężczyźni, którzy są:
uczniami lub absolwentami szkół gastronomicznych,
pracownikami restauracji i hoteli (jako osoby prywatne),
pracownikami restauracji i hoteli (jako ich reprezentanci lub reprezentanci miast). Osoby biorące udział w biegu muszą posiadać odpowiedni strój (panie białe bluzki i spódnice, panowie koszula, muszka, kamizelka lub marynarka, czarne spodnie), posiadać ubezpieczenie NW, a stan zdrowia pozwala na udział w biegu kelnerów. Organizatorzy zapewniają wszystkim uczestnikom tace kelnerskie oraz dodatkowe wyposażenie. Jedynie w razie deszczu do konkurencji głównej uczestnicy muszą posiadać własny parasol (choć pogoda jest zamówiona).

Zapisy na bieg kelnerów przez stronę www.kelnerzy.wisla.pl Z uwagi na sprawy organizacyjno-techniczne w biegu kelnerów może wziąć udział ograniczona liczba uczestników. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Patronat honorowy nad imprezą objął: marszałek województwa śląskiego Bogusław Śmigielski, starosta cieszyński Czesław Gluza, burmistrz miasta Wisły Andrzej Molin oraz Śląska Organizacja Turystyczna Szczegóły programu imprezy wkrótce. Już dziś rezerwujcie czas na 19 września następna okazja za 70 lat !!!
drukuj drukuj
« powrót
Dodał: AL Dodano: 2009-09-08, godz. 13:52