18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2009
Przygodowy Rajd Wisły dla Istebnian

Jeden Dzień - Dwie osoby - Biegiem. Na Rolkach. Na rowerze - 100 i 50 km. W taki specyficzny sposób rywalizowały ze sobą 2-osobowe zespoły w zawodach pieszo-rowerowych na orientację w dniach 14-16 sierpnia w Wiśle. Trasa zawodów na orientacje przebiegała w dużej mierze przez teren Gminy Istebna, okolice Trójstyku, a także tereny Czech i Słowacji, które idealnie nadają się do organizacji zawodów tego typu.

W zawodach, w których wystartowało prawie 200 uczestników czołowe miejsca obsadzone zostały przez zawodników z terenu Gminy Istebna.

Świetny wynik uzyskał zespół IGOSPORT.PL - Bartosz Chmielewski (Koniaków) i Bartosz Rakus (Kisielów), który pojawił się na mecie dystansu MASTERS (ok. 120 km) o godzinie 2:50 w nocy i ostatecznie zajął 2 miejsce w kategorii MM (dwóch mężczyzn).

Dystans CLASSIC (ok. 60 km) należał bezapelacyjnie do ubiegłorocznych zwycięzców Rajdu Wisły: zespołu MTB Beskidy.pl - Wiesiek Legierski (Istebna) i Michał Kobielusz (Istebna), który z przewagą prawie 1,5 godz. nie dał wielu szans rywalom zajmując 1 miejsce w kategorii MM.

Niemały sukces odniosła także para mieszana (kobieta - mężczyzna) - zespół Xtraining Cycling Sixty Seven Racing Team 2 - Aleksandra i Michał Nosowicze, którzy zajęli 3 miejsce w kategorii MIX poprawiając swój wynik sprzed roku o jedną pozycję.