Kultura » Aktualności kulturalne » Aktualności kulturalne 2009
''Wojciechowi Korfantemu – Rapsod Śląski''

Szanowni Państwo,

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny organizator widowiska pt. "Wojciechowi Korfantemu – Rapsod Śląski", które odbędzie się 22 sierpnia 2009 roku w Katowicach na Placu Sejmu Śląskiego, zwraca się do Państwa z prośbą o zamieszczenie na głównej stronie Państwa portalu internetowego plakatu informującego o tym niecodziennym wydarzeniu artystycznym.

Zwracamy się do Państwa o podjęcie współdziałania na rzecz popularyzacji tej pięknej idei artystycznej, której głównymi odbiorcami będą mieszkańcy województwa śląskiego. Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objął Marszałek Województwa Śląskiego, Bogusław Piotr Śmigielski.

Chcielibyśmy, aby to sierpniowe wydarzenie spełniło rolę ogólnopolskiej lekcji historii oraz aby ten multimedialny zapis dziejów Śląska, stał się cenną nauką dla Polski i Europy, której Parlamentem przewodzi Ślązak – prof. Jerzy Buzek

Pragniemy, aby „Rapsod Śląski" stał się wydarzaniem unikatowym, niosącym niezwykły ładunek nowoczesności, a zarazem był silnie osadzony w tradycji regionalnej, jej wizualnym odwzorowaniu i klimacie.

Liczymy na dołączenie Państwa, do grona podmiotów wspierających to wielkie regionalne wydarzenie.

Adam Pastuch

Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”
im. Stanisława Hadyny

Dodał: jk Dodano: 2009-08-12, godz. 10:04