Kultura » Aktualności kulturalne » Aktualności kulturalne 2009
''Jesień życia widziana oczami młodych'' - konkursy

Biblioteka Publiczna w Istebnej wraz z filiami w Jaworzynce i Koniakowie serdecznie zaprasza wszystkich swoich młodych czytelników do uczestnictwa w cyklu konkursów wakacyjnych „Jesień życia widziana oczami młodych” organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Cieszynie i Starostwo Powiatowe w Cieszynie.

Opis konkursów należących do cyklu „Jesień życia widziana oczami młodych”:

I. KONKURS PLASTYCZNY
1. W konkursie plastycznym uczestniczyć może każde dziecko w wieku od 5 do 12 lat.
2. Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać plakat formatu A4, którego tematem byłyby osoby starsze np. nasi dziadkowie. Autorem każdego plakatu może być tylko jedna osoba! Plakat musi być dokładnie opisany na odwrocie: imię i nazwisko, wiek, telefon kontaktowy.
3. Technika Plakat może być wykonany dowolną techniką, w sposób czytelny i staranny.
4. Pięknie wykonaną pracę należy dostarczyć do swojej biblioteki, a więc tej, do której chodzicie wypożyczać książki, czy korzystać z komputerów.
5. Ostateczny termin oddania plakatów to 9 września 2009 r. II.

KONKURS FOTOGRAFICZNY Cele konkursu: -budzenie poczucia solidarności młodzieży z osobami, będącymi u schyłku życia, -promocja młodych twórców - fotografików
1. Uczestnicy: Młodzież szkolna od 13 do 19 roku życia. Jedna osoba może zgłosić 1-3 zdjęć
2. Format Zdjęcia tylko formatu A4 - odbitki czarno -białe lub kolorowe
3. Wymogi
• Do fotografii należy dołączyć opis: imię i nazwisko, wiek, telefon kontaktowy, a także komentarz. Dodatkowo do zdjęcia powinno zostać dołączone oświadczenie, że osoba, znajdująca się na zdjęciu wyraża zgodę na ich publikowanie.
• Zdjęcia, na których znajdować się będą jakiekolwiek znaki lub cyfry ( np. data) będą dyskwalifikowane.
• Prace fotograficzne należy dostarczyć do którejś spośród bibliotek publicznych znajdujących się na terenie Trójwsi.
• Termin ostateczny oddania zdjęć do biblioteki to 9 września 2009 r. III.
KONKURS LITERACKI   Cele konkursu: - opisanie pozytywnych więzi wynikających z relacji młodzież - osoby starsze, - opisanie inicjatyw i działań podejmowanych na rzecz osób starszych - promocja postaw wspierających młodych twórców.
1. Uczestnicy: Młodzież szkolna od 13 do 19 roku życia. Jedna osoba może zgłosić 1 esej literacki.
2. Format esej, ilość tekstu od 1 do 3 stron w formie elektronicznej na CD lub wydruk formatu A4 .
3. Prace powinny być dokładnie opisane: imię i nazwisko, wiek, telefon kontaktowy.
4. Eseje należy dostarczyć do 9 września 2009 r. do którejś z bibliotek publicznych na terenie Trójwsi.

REGULAMIN KONKURSU
1. Uczestnicy mają prawo zgłaszać do Konkursu wyłącznie prace wykonane samodzielnie, do których posiadają wszelkie prawa autorskie.
2. Zgłaszane do Konkursu prace pozostają własnością Organizatora, który zastrzega sobie prawo do wykorzystania nadesłanych zdjęć w celach marketingowych, promocyjnych i innych, a Uczestnik przystępując do Konkursu wyraża na to zgodę.
3. Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystywania prac w następujących polach eksploatacji: druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie, publikowania ich w Internecie oraz w innych formach utrwaleń, nadających się do rozpowszechniania w ramach działań Biblioteki Miejskiej w Cieszynie i Starostwa Powiatowego w Cieszynie.
4. Poprzez podanie danych osobowych, uczestnik wyraża zgodę na opublikowanie jego imienia i nazwiska oraz pracy na stronie Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, Starostwa Powiatowego w Cieszynie i w innych mediach, gdzie prace będą prezentowane lub podawane wyniki konkursów. 5. Organizator podkreśla, że dane osobowe wykorzystane będą jedynie do realizacji Konkursu.
6. Organizator z największą starannością podejdzie do kwestii oceny nadesłanych prac, jednocześnie Organizator oświadcza, iż nie ponosi żadnej odpowiedzialności związanej z oceną nadesłanych na Konkurs prac. W wypadku pojawienia się sytuacji nieokreślonych w Regulaminie, Komisja będzie mogła wydać, w każdej chwili trwania Konkursu, odpowiednie postanowienie regulujące daną kwestię.
7. Nadesłanie prac oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu, którego ostateczna interpretacja należy do jury konkursu. Żadne odwołania nie zostaną uwzględnione.
8. Uczestnicy którzy nie ukończyli 18 roku życia mogą brać udział w Konkursie, pod warunkiem uzyskania odpowiedniej zgody od swych opiekunów prawnych.
9.Zwycięzcom nie przysługuje prawo do żądania ekwiwalentu pieniężnego za przyznaną nagrodę. Prawo do odbioru nagrody nie może być przeniesione na osoby trzecie. Osobom mieszkającym pod jednym adresem (mieszkanie / dom) przysługuje możliwość wygrania tylko jednej nagrody.
10. Wyłącznie laureaci zostaną powiadomieni o wynikach konkursów.
11. Regulamin wchodzi w życie z dniem ogłoszenia na stronach internetowych: www.biblioteka.cieszyn.pl oraz www.powiat.cieszyn.pl

Wręczenie nagród
Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 24 września br. o godz. 10.00 w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie przy ul. Głębokiej 15.

KONTAKT W SPRAWIE KONKURSÓW
Istebna
Biblioteka Publiczna w Istebnej 43 - 470 Istebna 786 (budynek w parku)  Tel: 0 33 855 60 83
Jaworzynka Filia Biblioteki Publicznej w Istebnej 43 – 476 Jaworzynka 366 (budynek Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jaworzynce) Tel: 033 855 63 89 Koniaków Filia Biblioteki Publicznej w Istebnej 43 – 474 Koniaków 280 ( budynek Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koniakowie) Tel: 033 855 50 75