25 26 27 28 29 30 31
Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2009
Istebna najlepsza po nieprawdopodobnym finale!

Fotogaleria - tutaj...

Niezwykłe emocje towarzyszyły finałowemu spotkaniu tegorocznego Wielkiego Turnieju Groni, w którym Istebna pokonała Jaworzynkę 5:3 mimo, że po kilkunastu minutach przegrywała już 0:3.

To był mecz godny wielkiego finału. Licznie zgromadzeni kibice oglądali znakomite widowisko mimo, że warunki do gry - po ulewie która przeszła nad boiskiem przed meczem - były bardzo trudne. Drużyny walczyły z ogromnym zaangażowaniem, nie brakowało pięknych akcji, groźnych strzałów a co najważniejsze bramek - jednej piękniejszej od drugiej.

Jaworzynka rozpoczęła z ogromnym animuszem i w ciągu pierwszych kilkunastu minut strzeliła trzy gole. Wydawało się, ze losy finału są rozstrzygnięte, jednak niespodziewanie od tej chwili inicjatywę zaczęła przejmować drużyna Istebnej, jeszcze przed przerwą zdobywając dwie bramki.

Po zmianie stron trwała nieustępliwa walka, jednak piłka - trzykrotnie - wpadała tylko do siatki Jaworzynki. Zespół Istebnej posiadał optyczną przewagę i w efekcie odniósł zasłużone zwycięstwo, chociaż rywal też kilkakrotnie zagroził bramce późniejszych zwycięzców. Dramaturgię końcówki spotkania spotęgował podyktowany przez sędziego rzut karny dla Jaworzynki, jednak na wysokości zadania stanął wybrany najlepszym bramkarzem Turnieju goalkiper Istebnej.

Turniej rozpoczął się od półfinałów, w których - pary ustalone zostały wcześniej w wyniku losowania - Istebna wygrała z Jasnowicami 5:2, zaś Jaworzynka pokonała Koniaków 5:1.

W meczu o trzecie miejsce Jasnowice po bardzo jednostronnym pojedynku zwyciężyła Koniaków 9:3.