Kultura » Gminny Ośrodek Kultury » Wystawy » Archiwum wystaw
Wystawa malarstwa i fotografii Georgija Safronowa 2009

19 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury  w Istebnej odbył się wernisaż „Wystawy malarstwa i fotografii Georgija Safronowa”. Artystę przywitała dyrektor Elżbieta Legierska – Niewiadomska oraz Kapela Moniki Wałach. Ważnym gościem wystawy był przyjaciel artysty Jan Kukuczka z Koniakowa, który często gości malarza w swoich progach, jak również za jego namową tak wybitny malarz wystawił swoje obrazy w GOK- BP.   Artysta malarz urodzony 8.11.1947 roku w Moskwie. W 1976 roku ukończył wydział Grafiki i Ilustracji Książkowej w  MPJ w Moskwie. Od 1978 r.  zamieszkały w Polsce.

Członek Związku Polskich Artystów Plastyków Stypendystów Ministra Kultury  i Sztuki . Często bierze udział w plenerach w kraju i po za jego granicami. Jako grafik współpracował z krajowymi i regionalnymi wydawnictwami. Wysoko ceni sobie pracę pedagogiczną z dziećmi i młodzieżą. Uczestniczył w audycjach nocnego programu Radia Katowice pod redakcją  M. Szczawińskiego, w których dzielił się ze słuchaczami swoimi  poglądami na sztukę i życie.

Wiele podróżuje po Europie, czego plonem jest ponad 100 wystaw indywidualnych i 150 zbiorowych w kraju i za granicą od Kanady poprzez Paryż i Strasburg do Japonii. Uprawia malarstwo sztalugowe, akwarelę, rysunek, monotypie i fotografię.

„Tak pachnie pejzaż jak malarz wzniósł”… Nie pomnę już z którego poety to cytat, ale wiem, że mówi prawdę. Malarstwo nie tylko dotykać świata, ono świat stwarza. Dzięki temu zawsze mam i dom i schron i drogę. Raz idę, raz biegnę, potykam się, wstaję, oddycham. I maluję. Z pokorą i wdzięcznością. W zachwycie.” (Georgij Safronow)

Wystawa prezentuje fotografie przedstawiające piękne widoki, z Trójwsi.  Artysta od kilkunastu lat przyjeżdża w nasze okolice z aparatem fotograficznym, by uchwycić  górską przyrodę w obiektywie. Zdjęcia przedstawiają także wielu znanych ludzi , jak  np.  ikonę Istebnej Centrum w osobie Michała Sikory, nazywanego Michałem  Haloto oraz wielu innych. Oprócz zdjęć można poznać malarstwo Georgija, a nawet zakupić jego obrazy.

Serdecznie zapraszamy do 31 sierpnia od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00.

Lucyna Ligocka - Kohut

Dodał: KRR Dodano: 2009-06-23, godz. 14:33