Gmina Istebna » Szkolnictwo » Szkoły Podstawowe » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Istebnej
Znowu razem - spotkanie dzieci niepełnosprawnych

Materiał przygotowały Katarzyna Juroszek i Anna Krężelok

Zgodnie z kilkuletnią już tradycją, SP nr 1 w Istebnej zorganizowała spotkanie integracyjne dla dzieci niepełnosprawnych z naszej gminy.

Impreza miała miejsce 3 czerwca br. na sali gimnastycznej. Goście obejrzeli przedstawienie pt. „Przygoda Ani”, przygotowane przez wychowawców - panie Danutę Haratyk-Woźniczkę i Annę Krężelok oraz uczniów klasy 3b. Wszyscy z zaciekawieniem śledzili losy głównej bohaterki, a niektórzy nawet dołączyli do grupy „aktorów” występujących na scenie.

Kolejnym punktem programu były zabawy integracyjne przygotowane przez panie Renatę Gorzołka i Katarzynę Juroszek. Rozpoczęliśmy wspólnym muzykowaniem. Dzieci z wielkim zaangażowaniem grały na grzechotkach, tamburynach i dzwoneczkach, tworząc swego rodzaju „orkiestrę”. W trakcie innej zabawy przy muzyce powstał piękny, kolorowy bukiet z papierowych kwiatów.
Następnie nadszedł czas na słodki poczęstunek i rozmowy z rówieśnikami. Na koniec spotkania każdy z zaproszonych gości otrzymał prezent ufundowany przez Księdza Dziekana Jerzego Patalonga.

Wszyscy w dobrych humorach opuścili mury naszej szkoły z nadzieją na kolejne spotkanie w przyszłym roku. Organizatorzy już dzisiaj serdecznie zapraszają i liczą na większą frekwencję.
Dodał: jk Dodano: 2009-06-22, godz. 16:42