Turystyka » Beskidzka 5 » Imprezy
12 czerwca 2009 r. – 5. rocznica powstania Beskidzkiej 5

12 czerwca 2009 r. w restauracji „Biały Krzyż” na Przełęczy Salmopolskiej odbyło się uroczyste spotkanie wójtów i burmistrzów, przewodniczących rad gmin oraz pracowników odpowiedzialnych za promocję gmin Beskidzkiej 5 – Brennej, Istebnej, Szczyrku, Ustronia
i Wisły, a także przedstawicieli Stowarzyszenia DELTA PARTNER oraz przedstawicieli Radia ZET i regionalnych mediów.
    Dokładnie przed pięcioma laty na Przełęczy Salmopolskiej ówcześni wójtowie i burmistrzowie pięciu beskidzkich gmin podpisali porozumienie, którego celem było podjęcie wspólnych działań na rzecz promocji regionu i rozwoju turystyki. Przy okazji dzisiejszego spotkania jego gospodarz, Burmistrz Miasta Szczyrk Wojciech Bydliński, zaproponował „odnowienie” podjętego wówczas zobowiązania i podpisanie deklaracji dalszej współpracy pomiędzy gminami Beskidzkiej 5.
    Burmistrzowie i wójtowie pozostałych gmin jednogłośnie zgodzili się z tym pomysłem stwierdzając, że z pełnym przekonaniem podpisują taką deklarację, ponieważ współpraca przynosi coraz bardziej znaczące rezultaty, dostrzegane i doceniane na arenie regionalnej
i krajowej. Podkreślali także, że żadna z gmin w pojedynkę nie mogłaby osiągnąć takiego efektu promocyjnego, jaki osiąga pięć gmin działających pod wspólną marką. Przyznali również, że choć czasami trzeba w ramach Beskidzkiej 5 uzgodnić różne stanowiska
i wypracować pewne kompromisy, to jednak współpraca układa się bardzo dobrze. Wiele ciepłych słów padło pod adresem Grupy Roboczej, której członkowie wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia DELTA PARTNER systematycznie pracują na rzecz promocji i rozwoju turystycznego mikroregionu.

Do świętowania 5. rocznicy powstania Beskidzkiej 5 serdecznie zapraszamy także mieszkańców i gości naszego regionu. Wielka Impreza Beskidzkiej Piątki odbędzie się 4 lipca o 17.30 w ustrońskim amfiteatrze. Gwiazdą wieczoru będzie kabaret Łowcy.B; ponadto wystąpi zespół Dzień Dobry, a wszyscy uczestnicy będą mogli obejrzeć i zakupić lokalne wyroby wyróżnione certyfikatem „Beskidzki produkt na 5”. Organizatorzy imprezy – gminy Beskidzkiej 5 - przewiedzieli też mnóstwo atrakcji dla dzieci: malowanie twarzy, popisy szczudlarzy, zabawy i konkursy w kąciku klaunowym. Patronat medialny nad imprezą objęła Telewizja Silesia. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny, dlatego serdecznie zapraszamy!

Dodał: AL Dodano: 2009-06-15, godz. 08:50