Kultura » Dom Trzech Narodów
Salon Sztuki ''Na granicy bez granic''

Materiał przygotowała Joanna Kohut

Około 100 nazwisk znakomitych malarzy polskich. Powierzchnia wystawowa 200 metrów bieżących ścian. W chwili obecnej zapełniona. Co miesiąc,  w każdą pierwszą sobotę, odbywać się będą wernisaże wystaw malarskich. W czerwcu otwarcie wystawy Piotra Jakubczaka znakomitego malarza z Tarnowa, w lipcu wernisaż Ireneusza Prószyńskiego, w sierpniu otwarta zostanie wystawa Heleny Szawłowskiej – malarki czeskiej, we wrześniu wernisaż malarstwa Ernesta Zawady oraz wystawa poplenerowa V Beskidzkich Integracji Sztuki.

Celem galerii jest:

- rozbudzanie zachowań estetycznych wśród młodzieży i mieszkańców gminy.
- koabitacja sztuki ludowej ze sztuką profesjonalną,
- nauka młodzież poprzez kontakt ze znakomitymi zespołami działającymi w obrębie naszej gminy a szczególnie warsztaty muzyczne prowadzone przez kapelę Wałasi &Lasoniowie jako zajęcia stałe.
- ważnym elementem jest popularyzacja znakomitych malarzy jak: Jan Wałach, Konarzewskich,
- opieka nad uzdolnioną plastycznie młodzieżą, a szczególnie uczniów szkół średnich i wyższych,
-wymiana kulturalna pomiędzy młodzieżą czeską, polską i słowacką szczególnie w zakresie szeroko pojętych dziedzin sztuki,
- dalsza kontynuacja z poszerzonych formalnie kolejnych Beskidzkich Integracji Sztuki.

Salon Sztuki czynny jest codziennie od godziny 10.00 do 20.00.

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!

Zdjęcia z wnętrza salonu - wkrótce...

Dodał: jk Dodano: 2009-06-09, godz. 21:36