Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2009
IX edycja ''Powiatu Bez Granic''

Deszczowa pogoda zburzyła program kolejnej edycji sportowo - rekreacyjnej imprezy "Powiat Bez Granic", którą tym razem (sobota 30 maja) rozegrano na obiektach Dębowca i Simoradza.

Mimo zimna i deszczu na zawody pojechała liczna grupa naszych młodych sportowców - uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Istebnej (opiekun Jarosław Hulawy) oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II (opiekun Henryk Gazurek).

Niestety odwołany został turniej piłkarski, w którym nasi chłopcy z pewnością mieliby wiele do powiedzenia. Rozegrano natomiast turniej tenisa stołowego, wielobój oraz konkurencje dla osób niepełnosprawnych. Tutaj znakomicie zaprezentował się Marcin Łacek z Jaworzynki (na drugim zdjęciu z rodzicami), który wygrał trzy konkurencje.

Najbardziej prestiżowa część zawodów czyli sztafeta została rozegrana już przy lepszej pogodzie i była bardzo emocjonująca. Nasza sztafeta zajęła tym razem szóste miejsce. Mogło być dużo lepiej, jednakże do Dębowca nie pojechało trzech zawodników, którzy byli specjalnie przygotowani do tego biegu.

Przeprowadzono także specjalne konkurencje dla samorządowców.

W trakcie imprezy uhonorowano także najlepszych sportowców i trenerów  w 2008 roku, którzy zwyciężyli w plebiscycie Głosu Ziemi Cieszyńskiej. Na 8 miejscu uplasował się Tomasz Sikora (NKS Trójwieś Beskidzka).

Organizatorzy ze strony Urzędu Gminy Istebna serdecznie dziękują naszym młodym sportowcom oraz ich opiekunom Jarkowi oraz Heńkowi za zaangażowanie w przygotowania oraz udział w imprezie.

Dodał: jk Dodano: 2009-06-01, godz. 13:33