Turystyka » Punkt Informacji Turystycznej » Foldery promocyjne » Konkurs na Logo Gminy Istebna !
LOGO GMINY ISTEBNA

W dniu 11 maja 2009 roku dokonano rozstrzygnięcia Konkursu na Logo Gminy Istebna. W skład komisji weszli:

1. dr hab. Ernest Zawada – przewodniczący komisji; malarz, adiunkt na Wydziale Inżynierii Włókienniczej i Ochrony Środowiska na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej;

1. Danuta Rabin – Wójt Gminy Istebna

2. Henryk Gazurek – Przewodniczący Komisji Rady Gminy Istebna ds. Oświaty, Kultury, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej;

3. inż. Eugeniusz Białas – grafik, grafika komputerowa, satyra

4. Krystyna Kocybik – plastyk, dyplom UŚ na kierunku grafika

5. Katarzyna Rucka-Ryś –pracownik Gminnego Ośrodka Kultury

6. Aneta Legierska – pracownik Urzędu Gminy Istebna

Spośród nadesłanych 42 prac konkursowych jury wybrało te które spełniały wszystkie kryteria konkursowe. Po burzliwych obradach i różnych faworytach wśród nadesłanych prac, drogą głosowania Jury ogłosiło zwycięzce.

Główną nagrodę w wysokości 1000 PLN ufundowaną przez Urząd Gminy Istebna, przyznano Panu Maciejowi Drelak zamieszkałemu w Wylatowie, za ciekawe opracowania loga, spójność graficzną oraz nawiązanie do charakteru gminy Istebna.
Przyznano także 2 Wyróżnienia w postaci książkowej ufundowane przez Urząd Gminy Istebna: Pani Monice Linert z Ustronia i Panu Zbigniewowi Poraniewskiemu z Bielska-Białej.
Dla wszystkich pozostałych uczestników konkursu, jury zdecydowało, o zorganizowaniu wystawy z udziałem ich prac w lipcu 2009 roku.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie za wysiłek i zaangażowanie włożone w tworzenie propozycji.

Doceniamy wszystkie prace i cieszymy się z dużego zainteresowania i różnorakich pomysłów na logo gminy Istebna. Pośród nadesłanych prac dominował motyw świerka istebniańskiego, koronki i modrzyńca, który jest częścią stroju istebniańskiego. Kolorystyka utrzymana była w barwach zielonej, czerwonej i niebieskiej, aczkolwiek często pojawiał się kolor żółty w postaci słońca.

Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy, a zwycięzcy gratulujemy.

Dodał: AL Dodano: 2009-05-18, godz. 12:39