Kultura » Aktualności kulturalne » Aktualności kulturalne 2009
Nagroda Powiatu w dziedzinie kultury

Informacja Starostwa Powiatowego w Cieszynie

Już po raz ósmy Powiat wyróżni zasłużonych dla rozwoju kultury na Śląsku Cieszyńskim. Propozycje kandydatów do nagrody można składać do 15 kwietnia.

Nagroda Powiatu Cieszyńskiego im. ks. Leopolda Jana Szersznika w dziedzinie kultury przyznawana jest za osiągnięcia w następujących kategoriach:  twórczości artystycznej,  upowszechniania kultury, ochrony kultury.
Nagroda może być przyznawana osobom fizycznym lub osobom prawnym i innym podmiotom, których działalność w zakresie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury miała znaczenie dla kultury na terenie powiatu cieszyńskiego, na podstawie oceny całokształtu ich działalności lub osiągnięć o istotnym znaczeniu - mówi Starosta Cieszyński Czesław Gluza.

Kandydatury do nagrody mogą zgłaszać:
- Komisja Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Rady Powiatu Cieszyńskiego,
- Wydział Kultury, Sportu, Turystyki i Informacji Starostwa Powiatowego
w Cieszynie, - gminy powiatu cieszyńskiego,
- Uniwersytet Śląski w Katowicach,
- instytucje kultury i podmioty zajmujące się organizowaniem i prowadzeniem
działalności kulturalnej działające na terenie powiatu cieszyńskiego,
- stowarzyszenia twórców i artystów.

Zgłoszenie kandydatury do nagrody powinno zawierać:
1) dane osobowe kandydata (kandydatów) lub nazwę podmiotu i jego adres,
2) informacje dotyczące całokształtu dotychczasowej działalności lub informacje o osiągnięciach, za które nagroda ma być przyznana,
3) uzasadnienie wniosku, zawierające wskazanie lokalnego bądź ponadlokalnego charakteru działalności lub osiągnięć oraz ich znaczenie dla kultury.

Nagroda ma charakter finansowy, a jej wysokość wynosi 2.500 zł w każdej z trzech wymienionych kategorii.

W poprzednich latach laureatami Nagrody byli m.in. Małgorzata Kiereś, Iwona Konarzewska, Józef Broda i Kapela "Wałasi".
Dodał: jk Dodano: 2009-03-27, godz. 09:43