Informacja Powiatowego Urzędu Pracy

Powiatowy Urząd Pracy uprzejmie informuje, iż z dniem 1 luty 2009 zmienia się Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U.z 2009 nr 6 poz.33).

Ww nowelizacja wprowadza szereg zmian w obsłudze osób bezrobotnych, poszukujących pracy i pracodawców zarówno poszerzając zakres programów rynku pracy jak i nakładając dodatkowe obowiązki. Ponieważ w chwili obecnej brak jeszcze części aktów wykonawczych (rozporządzeń) do znowelizowanej ustawy, część programów rynku pracy będzie możliwa do wdrożenia po ich ukazaniu się i przygotowaniu niezbędnych procedur.

W możliwie najszybszych terminach urząd pracy będzie starał się zamieszczać na stronie internetowej www.pup.cieszyn.pl informację o harmonogramach przyjmowania wniosków na wszystkie programy (m.in. staże, prace interwencyjne, roboty publiczne, jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, dosprzętowienia miejsc pracy dla skierowanych osób bezrobotnych) wraz z niezbędnymi dokumentami.
Również osoby nowo-rejestrujące się i już zarejestrowane będą na bieżąco otrzymywać informację o obowiązkach i prawach osoby bezrobotnej i poszukującej pracy zgodnej z obowiązującymi przepisami.

Wobec powyższego zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej i kontaktu z pracownikami urzędu.

Dodał: jk Dodano: 2009-01-27, godz. 10:37