Kultura » Aktualności kulturalne » Archiwum aktualności kulturalnych 2008
Nagrody dla instrumentalistów i gawędziarzy

Bardzo dobrze - podobnie jak w roku ubiegłym - zaprezentowali się nasi instrumentaliści i gawędziarze podczas XVII Posiadów Gawędziarskich oraz XIX Konkursu Gry na Unikatowych Instrumentach Ludowych. Przeglądy odbyły się w Brzuśniku i Przybędzy.

Wśród instrumentalistów w kategorii dzieci i młodzieży do lat 16 trzecie miejsce  (nagroda 200 zł) zdobył Jan Zowada z Koniakowa. Wyróżnienia (nagrody po 100 złotych) otrzymali Karolina Kupczyk z Jaworzynki i Konrad Suszka z Koniakowa.

Nagrodę w wysokości 300 zł, ufundowaną przez Zuzannę Kawulok za wkład w zachowanie tradycji i krzewienie kultury muzycznej wśród dzieci otrzymała Monika Wałach z Jaworzynki.

Wśród gawędziarzy, których oceniało jury z Małgorzatą Kiereś w składzie w kategorii dzieci i młodzieży do lat 16 drugie miejsce (nagroda 200 zł) przypadło Szymonowi Łabajowi z Jaworzynki. Mateusz Jałowiczor z Jaworzynki i Antoni Juroszek z Istebnej zdobyli trzecie miejsca (nagrody po 150 zł), zaś czterech naszych młodych gawędziarzy - Klaudia Idziniak, Żaneta Idziniak oraz Aleksandra Kulik (wszystkie z Koniakowa) a także Klaudia Kukuczka z Istebnej otrzmało wyróżnienia (nagroda  100 zł). W gronie czterech osób, które otrzymały nagrody rzeczowe była Barbara Byrtus z Jaworzynki - za dostosowanie gawędy do wieku i temperamentu dziecka.

W kategorii dorosłych wyróżnienie (nagroda 200 zł) przypadło Annie Łupieżowiec z Istebnej.

Organizatorem przeglądu byli: Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne “Grojcowianie” z Wieprza, Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy-Wieprz oraz Zajazd “Horolna” zaś nagrody współfinansował Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Starostwo Powiatowe w Żywcu.

Podsumowaniem imprezy był Koncert Laureatów, który odbył się w Wieprzu.

Źródło: www.zywiecczyzna.pl
Dodał: jk Dodano: 2008-11-24, godz. 09:23