http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Informator » Instytucje i firmy » Nadleśnictwo Wisła/Istebna
Europejski Tydzień Leśny
Od 20 do 24 października w całej Europie trwa Tydzień Leśny.

Europejski Tydzień Leśny został ogłoszony przez ministrów odpowiedzialnych za lasy w 46 krajach europejskich podczas V Konferencji Ministerialnego Procesu Ochrony Lasów w Europie, która odbywała się od 5 do 7 listopada 2007 r.

Cele Europejskiego Tygodnia Leśnego to:
- Wspólne działania, mające na celu promocję trwałej i zrównoważonej gospodarki leśnej oraz prowadzące do włączenia innych sektorów do dialogu na temat międzysektorowych powiązań leśnictwa.
- Prezentacja możliwości wykorzystania potencjału lasów Europy w celu złagodzenia zmian klimatycznych, produkcji drewna i energii odnawialnej, ochrony zapasów czystej wody oraz przyrody.
- Inicjatywa organizacji serii spotkań z udziałem różnych grup uczestników, włącznie z reprezentantami państwowego i prywatnego sektora leśnego oraz całego społeczeństwa europejskiego.

Leśny Tydzień jest przygotowywany wspólnie przez Komisję Europejską, Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), ministerialną konferencję nt. ochrony lasów w Europie (MCPFE) oraz Europejską Komisję Gospodarczą (UNCE).

Lasy Państwowe przyłączyły się do akcji. Nadleśnictwo Wisła udostępnia swoje biura i ośrodki edukacyjne w tym na naszym terenie Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Istebnej na Dzielcu, Karpacki Bank Genów oraz Hodowlę Głuszców w Jaworzynce, Muzeum Świerka i Hodowlę Wolierowa Głuszca oraz Izbę Historyczną. Każdy może też skorzystać z leśnych ścieżek przyrodniczo - edukacyjnych - Barania Góra czy Olza zaś pracownicy zapoznają zainteresowanych z działalnością Nadleśnictwa - pracą, sprzętem, problemami - m.in. wymieraniem świerków. Istnieje również możliwość posadzenia nowych drzewek.

drukuj drukuj
« powrót
Dodał: jk Dodano: 2008-10-21, godz. 13:30