Kultura » Aktualności kulturalne » Archiwum aktualności kulturalnych 2008
Sukces naszych młodych artystów

Znakomicie wypadły grupy artystyczne z naszej gminy podczas XXXIII Wojewódzkiego Przeglądu Szkolnych Zespołów Artystycznych, który odbył się w Częstochowie.

W wyniku eliminacji rejonowych, które w kwietniu odbyły się w Cieszynie, do finału konkursu zakwalifikowały się dwie nasze grupy - Kółko Teatralne przy SP nr 1 w Istebnej oraz Zespół Folklorystyczny z ZSP Istebna – Zaolzie.

Przesłuchania w Częstochowie trwały przez sześć dni, zaś 4 czerwca w Filharmonii Częstochowskiej odbył się koncert laureatów i uroczyste wręczenie nagród.

Wyniki naszych grup:

I miejsce - Zespół Folklorystyczny z ZSP Istebna (członkowie Zespołu Regionalnego „ISTEBNA” – instruktor Tadeusz Papierzyński)

Wyróżnienie - Zespół Teatralny z SP nr 1 Istebna (instruktorki: Elżbieta Gadacz, Joanna Kobielusz, Agata Szymańska, Maria Zawada)

W składzie komisji oceniających znaleźli się:

Edyta Buczek – Biłgoraj
Joanna Boruch – Świętochłowice
Lidia Pokuszyńska – Starachowice
Krystyna Stańczak - Pałyga – Warszawa
Marzena Lemch - Łoniewska – Częstochowa
Jacek Miszczak – Łódź
Jerzy Kuczera – Zabrze
Ireneusz Herisz – Bytom
Wojciech Feliksiak – Warszawa

W przeglądzie wzięło udział 191 zespołów (88 tanecznych, 66 muzycznych, 37 teatralnych) ze 145 szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i placówek wychowania pozaszkolnego z 52 miejscowości województwa Śląskiego.
W samym etapie wojewódzkim w Częstochowie zaprezentowało się około 2500 uczniów.

Powyższy materiał przygotowano na podstawie informacji dostarczonych przez Tadeusza Papierzyńskiego

Pełne wyniki tutaj...
Dodał: jk Dodano: 2008-06-05, godz. 10:08