Kultura » Aktualności kulturalne » Archiwum aktualności kulturalnych 2008
Noc Andersena

Dnia 11.04  po raz pierwszy Biblioteka Publiczna w Jaworzynce przy pomocy DH Vadera, organizacji Vides oraz gimnazjalistów z Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Istebnej    zorganizowała dla najmłodszych miłośników baśni, bajek i bajania całonocną imprezę. Mieliśmy 97 chętnych dla których zorganizowaliśmy na terenie szkoły baśniowy bal i nocleg w krainie bajek. Specjalnie na tę noc biblioteka stała się miejscem dostępnym dla: wróżek, krasnali, księżniczek, czarnoksiężników i czerwonych kapturków, dla tych którzy lubią słuchać bajek dobrze się przy tym bawiąc. Celem takiej imprezy jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych szczególnie utworami H.Ch. Andersena. Dla bibliotekarzy i wszystkich entuzjastów książek jest to także doskonała forma wspierania czytelnictwa, propagowanie systematycznego czytania oraz popularyzacja książki jako klasycznego, podstawowego źródła informacji.

Szczególną wizytę złożyli dzieciom strażacy z Jednostki Zawodowej Państwowej Straży Pożarnej  z Ustronia . Zorganizowali wspaniały pokaz gaszenia pożaru oraz przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku samochodowym. Przygotowali konkurs sprawnościowy. Zwycięscy zawodów w nagrodę mogli przejechać się mechaniczną drabiną strażacką.

Bal baśniowy obserwowali także przedstawiciele władz gminy: Pan Józef Polok – wice przewodniczący Rady Gminy Istebna oraz Pan Paweł Rucki – Przewodniczący Komisji Rozwoju- sołtys Jaworzynki. Wizytę dzieciom złożył ksiądz wikary Jakub Krupa oraz Pani Grażyna Przybyła – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaworzynce. Dzięki przychylności Pani dyrektor impreza mogła odbyć się na terenie szkoły za co serdecznie dziękujemy.

(Joanna Kohut – organizator imprezy)

Dodał: Dodano: 2008-05-05, godz. 15:00