Gmina Istebna » Szkolnictwo » Szkoły Ponadgimnazjalne » Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Istebnej Zaolziu
Sukces młodych matematyków z Zaolzia

W połowie kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Cieszynie odbył się V Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów Zasadniczych Szkół Zawodowych „Matematyka na co dzień”.

Istebniański Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych reprezentowali uczniowie klas pierwszych Eugeniusz Fiedor i Damian Izba oraz klasy drugiej Kamil Czepczor, przygotowani przez mgr Beatę Gościniak i  mgr Beatę Cendrzak.

Po raz pierwszy organizatorzy oprócz pracy indywidualnej wprowadzili pracę w grupie z użyciem komputera (quiz). Uczestnicy konkursu musieli wykazać się m.in. umiejętnością analizy danych przedstawionych na wykresie, rozwiązywania problemów geometrycznych oraz Sudoku. Wszystkie zadania badały umiejętność wykorzystania matematyki do rozwiązywania problemów życia codziennego.

Uczniowie z „Zaolzia” bezapelacyjnie wygrali konkurs drużynowy, natomiast Kamil Czepczor zdobył drugie miejsce w konkursie indywidualnym (do zwyciężczyni zabrakło mu 0,5 punktu!).

Organizatorzy konkursu przygotowali dla wszystkich uczestników dyplomy, a dla zwycięzców atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Dodał: jk Dodano: 2008-04-28, godz. 09:19