Kultura » Aktualności kulturalne » Archiwum aktualności kulturalnych 2008
Wędrówki Jana Pawła II

Wystawa „Wędrówki Jana Pawła II” jest już trzecią z kolei ekspozycją poświęconą pamięci zm. Papieża Polaka - Jana Pawła II organizowaną przez Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej. Głównym inicjatorem wystawy przed dwoma laty był Bolesław Michałek – artysta rzeźbiarz z Istebnej. Pomysłodawcą tegorocznego tematu wystawy jest pan Józef Zowada z Istebnej Olecek.

W wystawie uczestniczą twórcy z całej Trójwsi, są także zdjęcia Antoniego Matusznego z Węgierskiej Górki. Wśród prac pojawiły się: płaskorzeźba Józefa Zowady z Istebnej Olecek, grafika Magdaleny Kohut z Istebnej, koronki Krystyny Gazur i Marii Michałek z Istebnej, hafty Janiny Gazurek z Istebnej, Bogusławy Gorzołka z Jaworzynki, Bronisławy Mojeścik z Istebnej, Zuzanny Jancz z Istebnej, Anny Bolik z Koniakowa; obrazy Małgorzaty Scholz z Niemiec, Anny Legierskiej z Istebnej, obrazy i rzeźby Jakuba Gazurka z Istebnej, Tadeusza Ruckiego z Koniakowa, rzeźby Jana Bojko z Jaworzynki i Zbigniewa Krężeloka z Koniakowa; zdjęcia Ryszarda Kocybika z Koniakowa i Antoniego Matusznego z Węgierskiej Górki. Najmłodszym uczestnikiem wystawy jest 12 – letni Mateusz Barabasz z Istebnej Leszczyny, który wykonał płaskorzeźbę Jana Pawła II.

Duże wrażenie na zwiedzających ekspozycję robi monumentalna, dwumetrowa rzeźba Jana Pawła II, którą wykonał Tadeusz Rucki z Koniakowa.

Wystawę otwarto uroczyście w niedzielę, 30 marca o godz. 10.30 przy udziale artystów, mieszkańców Trójwsi, przedstawicieli Urzędu Gminy Istebna. Podziękowania artystom złożyli min. p. Małgorzata Kiereś i Ks. Wikary z Parafii Dobrego Pasterza w Istebnej Centrum Marcin Bytomski.

Prace można oglądać w GOK-u w Istebnej do końca maja - codziennie od godz. 8.00 do 15.00.

Wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy – trzeba koniecznie zobaczyć tę wystawę

Dodał: Dodano: 2008-04-09, godz. 10:58