18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2008
Pracowita i udana końcówka sezonu biegaczy

Bardzo pracowicie, a co najważniejsze z sukcesami spędzają ostatnie dni sezonu zimowego nasi biegacze.

W minionym tygodniu w Zakopanem oraz Szczyrku odbyły się duże imprezy, w których bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci naszych klubów narciarskich oraz biegacze amatorzy z naszego terenu.

Dwa medale - złoto w sprincie i brąz na 10 km klasykiem - na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wywalczył Mariusz Michałek z Istebnej reprezentujący aktualnie barwy AZS AWF Katowice.

Znakomicie zaprezentowali się nasi młodzi biegacze na rozegranych w Zakopanem Mistrzostwach Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
W pierwszym dniu (15 marca) rozgrywano sprinty, w których wśród juniorek młodszych bezkonkurencyjna okazała się zawodniczka MKS Istebna Katarzyna Kubalok. W biegu na 2 km młodziczek triumfowała Dominika Hulawy (UKS Gimnazjum Istebna) natomiast reprezentant NKS Trójwieś Beskidzka Tomasz Kaczmarzyk zajął wsród młodzików trzecie miejsce.
W drugim dniu zawodów (16 marca) rozgrywano biegi techniką dowolną. Po raz kolejny świetnie pobiegła Dominika Hulawy, która zdobyła drugi złoty medal imprezy, tym razem na dystansie 5 km młodziczek. Drugie miejsce wywalczyła Karolina Gazurek (MKS Istebna). W kategorii młodzików całe podium przypadło biegaczom UKS Gimnazjum Istebna. Najlepszy okazał się Rafał Matuszny, zaś następne miejsca zajęli Patrycjusz Polok oraz Krzysztof Kukuczka.
W kategorii juniorów na dystansie 10 km na drugim miejscu ukończył zawody Tomasz Sikora natomiast jego kolega klubowy Sebastian Gazurek zdobył brązowy medal wśród juniorów młodszych.

Nasi biegacze amatorzy startowali w sobotę 15 marca na Przełęczy Salmopolskiej na mającym status Mistrzostw Polski Amatorów PZN XIV Międzynarodowym Biegu Bacy.
W klasyfikacji generalnej biegu głównego na dystansie 10 km drugie miejsce zajął Piotr Michałek z Jaworzynki, który wygrał także swoją kategorię wiekową - M4.
Bieg mężczyzn na 6 km wygrał Paweł Gorzołka a trzeci był Jan Gorzołka (obaj z Jaworzynki). Identyczne miejsca zajęli oni również w swojej kategorii wiekowej - M6.
W kategorii M7 najlepszy okazał się inny biegacz z Jaworzynki Michał Kobielusz.