http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2007
Spotkanie opłatkowe samorządowców z Biskupem Ordynariuszem

W dniu 3 stycznia 2008 w Kurii Bielsko - Żywieckiej w Bielsku - Białej odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe władz samorządowych z diecezji z Jego Ekscelencją Biskupem Tadeuszem Rakoczym.

Spotkanie składało się z 2 części. W pierwszej Ksiądz Biskup odprawił uroczystą Mszę świętą w trakcie której wygłosił homilię. Zwrócił szczególną uwagę na wartość dobra wspólnego oraz na przestrzeganie dekalogu w życiu politycznym. Wezwał także do pojednania i poszanowania drugiego człowieka.

W drugiej części uczestnicy spotkania zaproszeni zostali na poczęstunek w trakcie którego wystąpił młodzieżowy chór działający przy Instytucie Teologicznym. Wspólnie odśpiewano kolędy a następnie wszyscy zebrani w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia złożyli sobie noworoczne życzenia łamiąc się przy tym opłatkiem.
W imieniu samorządowców i parlamentarzystów głos zabrał poseł Stanisław Szwed, który podziękował Księdzu Biskupowi za serdeczne przyjęcie,

Następnie głos zabrał i złożył wszystkim życzenia Ksiądz Biskup Tadeusz Rakoczy. Podkreślił doniosłą rolę, jaką pełnią władze samorządowe w życiu publicznym. W swoim wystąpieniu zauważył, że jeszcze zbyt często jest tak, że ogromna praca, którą wykonują samorządy wszystkich szczebli i którą widać na każdym kroku nie jest dostatecznie dostrzegana i doceniana.

W spotkaniu opłatkowym brali udział posłowie, senatorowie, starostowie, prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie oraz radni wszystkich szczebli samorządowych.
Gościem specjalnym był wicepremier Przemysław Gosiewski.

Gminę Istebna reprezentowali: Wójt Danuta Rabin, Przewodniczący Rady Gminy Jan Gazur, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Józef Polok, Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego Paweł Rucki oraz radni Jan Golik, Jacek Ligocki, Monika Wałach i Henryk Haratyk.

Tekst i zdjęcia przygotował Jan Gazur

drukuj drukuj
« powrót
Dodał: jk Dodano: 2008-01-04, godz. 14:11