Kultura » Gminny Ośrodek Kultury » Archiwum
Deszcz nagród dla młodych artystów!

Prawdziwy deszcz nagród spadł na naszych młodych artystów, którzy wzięli udział w IV Konkursie Folklorystycznym "Beskidzki Dzwonek", który odbył się w dniu 23 listopada w Szczyrku.

W kategorii "Grupa śpiewacza" nagrodę Grand Prix zdobyła Grupa Śpiewacza I z zespołu "Istebna". W tej samej kategorii pierwsze miejsce zajęła druga Grupa Śpiewacza zespołu "Istebna" a na drugim miejscu znalazła się Grupa Śpiewacza "Polanka" z zespołu "Mała Jetelinka" z Jaworzynki.

Nasze kapele zdominowały kategorię "Kapela góralska". Grand Prix przypadło kapeli zespołu "Mała Jetelinka" z Jaworzynki zaś pierwsze miejsce zdobyła kapela zespołu "Mały Koniaków".

Bardzo dobrze wypadły również nasze zespoły w kategorii "Regionalne zespoły pieśni i tańca". Zespół "Mali Zgrapianie" z Jaworzynki zajął pierwsze a "Mały Koniaków" trzecie miejsce.

Wszystkich konkurentów pokonali także nasi młodzi soliści w kategorii "Soliści Śpiewacy". Dwóch przedstawicieli zespołu "Mała Jetelinka" z Jaworzynki - Marcelina Heczko i Rafał Mikołajek oraz Karolina Kohut z zespołu "Istebna" zajęli ex equo pierwsze miejsce.

Najwięcej nagród przypadło naszym śpiewakom w kategorii "Mistrz i uczeń". Wielką klasę pokazała Anna Gazurek (Mistrz) z zespołu "Istebna", która z Moniką Rychły (Uczeń) zdobyła Grand Prix, zaś wraz z Alicją Dziergas (Uczeń) zajęła pierwsze miejsce.
Na pierwszym miejscu w tej kategorii ukończyły konkurs również dwa duety z zespołu "Mała Jetelinka": Monika Wałach (Mistrz), Katarzyna Juroszek (Uczeń) oraz Rafał Wałach (Mistrz), Dominik Małyjurek (Uczeń) a także przedstawiciele zespołu "Mały Koniaków" - Jakub Suszka (Mistrz) i Uczniowie.

Gratulacje!

Na zdjęciach przedstawicielki zespołu "Istebna" podczas występu
Dodał: jk Dodano: 2007-11-27, godz. 20:00