Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2007 » Wybory do Sejmu i do Senatu RP 2007
Możliwośc dopisania się do spisu wyborców
Urząd Gminy Istebna informuje o możliwości dopisania się do spisu wyborców, do rejestru wyborców jak również o możliwości otrzymania zaświadczenia o prawie do głosowania :

-  Wyborca zmieniający  miejsce pobytu przed dniem wyborów otrzymuje na swoje żądanie zaświadczenie o prawie do głosowania w miejscu pobytu w dniu wyborów.
   Zaświadczenia wydawane są dla mieszkańców zameldowanych na pobyt stały na terenienaszej gminy.
   W/w zaświadczenie wydaje Urząd Gminy  Istebna pok. 115 w godzinach pracy urzędu do dnia 19.10.2007 roku - Wyborca przebywający czasowo na obszarze gminy w okresie obejmującym dzień wyborów jest dopisywany do spisu wyborców na jego wniosek wniesiony do urzędu gminy najpóźniej w 10 dniu przed dniem wyborów tj. do dnia  11.10.2007 roku
  W/w przepis stosuje się również do wyborcy nigdzie niezamieszkałego przebywającego na obszarze gminy. - Wyborca niepełnosprawny na swój wniosek wniesiony do urzędu gminy najpóźniej w 10 dniu przed dniem wyborów tj. do dnia 11.10.2007 roku może być wpisany do spisu wyborców w  wybranym przez siebie obwodzie głosowania spośród obwodów głosowania na obszarze  gminy właściwej ze względu na miejsce jego stałego zamieszkania. - Wyborcy stale zamieszkali na obszarze gminy bez zameldowania na pobyt stały mogą być wpisani do rejestru wyborców jeżeli złożą w tej sprawie w urzędzie gminy pisemny wniosek wraz ze wskazaniem adresu ostatniego zameldowania na pobyt stały poza obszarem gminy.
  W/w przepis stosuje się odpowiednio do wyborcy nigdzie niezamieszkałego przebywającego stale na obszarze gminy. - Wyborcy stale zamieszkali na obszarze gminy pod innym adresem aniżeli adres ich zameldowania na pobyt stały na obszarze tej gminy mogą być wpisani do rejestru wyborców pod adresem stałego zamieszkania jeżeli złożą w tej sprawie w urzędzie gminy wniosek wraz ze wskazaniem adresu ostatniego zameldowania na pobyt stały na obszarze gminy.
Dodał: P.G. Dodano: 2007-09-20, godz. 08:36